Академик Бултекс 99 излезе на върха след трета победа в Балканската лига

Академик Бултекс 99 грабна безапелационна трета победа в Балканската лига, в която има и три загуби. Пловдивският тим, воден от старши треньора Дарко Костич, бе с класа над македонския Кожув и го надигра с  88:57 /27:14, 25:20, 20:11, 16:12/ в Колодрума. През целия мач домакините бяха по-добрият отбор и не оставиха съмнение в превъзходството си, демонстрирайки и отличен процент в далечната стрелба – 12 тройки от 27 опита или 44 процента успеваемост.

Академик Бултекс 99 взе комфортен аванс от 13 точки още в първата четвърт, в която игра бързо и разнообразно. Бачев бе перфектен на тройката с 3 от 3, Венелин Христов добави още една. През втората четвърт авансът на домакините набъбна още повече, а Питър Олисемека демонстрира марковите си забивки.
И след почивката пловдивският тим продължи напълно да контролира мача, а две тройки на Дайшон Найт вдигнаха разликата над 20 точки. В последната четвърт авансът на пловдивчани прехвърли30 точки, а Дарко Костич вкара в игра всички свои състезатели, включително и 14-годишния талант Симеон Димитров. Васил Бачев бе най-резултатен за победителите с 20 точки, от които 6 тройки, Дайшон Найт добави 15, Секулов – 14. Питър Олисемека записа дежурния си дабъл-дабъл от 11 точки и 15 борби. За гостите се отличиха Мишкович и Люис с по 12 точки, Радулович вкара 8. С тази победа Академик Бултекс 99 излезе на върха в Балканската лига с 9 точки, пред Берое, който има 8.
В паузата между двете полувремена уменията си показа специалният отбор на Академик Бултекс 99, съставен от деца с интелектуални затруднения. Под ръководството на спортния директор Тина Димитрова и треньора Йордан Иванов тимът участва на турнири в Италия, а преди броени дни спечели надпреварата Спешъл Олимпикс в София.