Виктория (Пилзен) триумфира и сензацията от Мадрид остана на заден план (видео)

В луда последна вечер от Шампионската лига Виктория (Пилзен) си заслужи правото да продължи в Лига Европа като трети в Група "G". Чехите надвиха Рома с 2:1 на свой терен и обезсмислиха сензационния успех на ЦСКА (Москва) с 3:0 като гост на Реал Мадрид в другата среща от групата. Така Пилзен и "армейците" събраха по 7 точки, но Виктория има предимство в преките двубои.
Реал печели групата с 12 точки, а Рома е втори с 9 пункта и също вече чака жребия за осминафиналите в ШЛ. Виктория пък отива на 1/16-финал в ЛЕ.
Домакините от Пилзен поведоха с попадение на Ян Коваржик в 62-ата минута, но шест по-късно Дженгиз Юндер изравни. В 72-ата Томаш Хори заби "златния" гол за домакините.
Бившият футболист на Левски Роман Прохазка беше титуляр за домакините и действаше в халфовата линия.

В редиците на гостите имаше няколко промени, като от първата минута започнаха вратарят Антонио Миранте и испанският защитник Иван Маркано, които по принцип са твърди резерви. При отсъствието на контузения Един Джеко на върха на нападението беше Патрик Шик. За първи път след травмата си Хавиер Пасторе беше титуляр.
Началото се оказа разочароващо, тъй като в продължение на повече от 20 минути нямаше нито едно опасно положение. Гостите се опитваха да водят играта, но те можеха първи да инкасират. В 26-ата минута Ян Коваржик шутира над гредата от изгодна ситуация.
В 39-ата Томаш Хори за малко да засече на празна врата и да изведе Виктория напред, но нападателят не достигна топката.
Информациите от "Бернабеу", където ЦСКА водеше с 2:0, настървиха още повече домакините, но те така и не можеха да наложат превъзходство.
Рома беше на крачка от попадение в 58-ата минута, когато Патрик Шик премина през няколко защитници на домакините и като че ли беше фаулиран в наказателното поле от Хейда, но съдията прецени, че фал няма.
Само четири минути по-късно Виктория поведе с 1:0 след гол на Коваржик и настроението по трибуните се завърна.
Тази радост обаче не продължи дълго, защото в 68-ата минута Юндер насочи кълбото неспасяемо в мрежата на чехите, като и гредата помогна на гостите.
Но играчите на Виктория не закъсняха с отговора си и в 72-ата пак излязоха напред. Тогава Коваржик шутира, вратарят Миранте отрази, но Хори реализира при добавката за 2:1.
В 75-ата Милан Петържела можеше да гарантира трите точки за Пилзен, но пропусна от 3-4 метра.
Последваха две опасности пред вратата на Хрушка, при които домакините едва се измъкнаха.
В добавеното време юношата на "вълците" Лука Пелегрини беше изгонен за два жълти картона в рамките на около 2 минути. Това се оказа и последното интересно нещо