Момичетата водеха почти цял мач, но загубиха от Унгария на Балканиадата

Националният отбор по баскетбол за момичета до 15-годишна възраст започна със загуба участието си на Балканиадата в Румъния. Националките отстъпиха пред Унгария с 58:52, въпреки че бяха напред в резултата през по-голямата част от мача.

Двубоят започна равностойно, а до почивката българките поведоха с минимална разлика. Момичетата, водени от Лъчезар Коцев се представиха по-добре в третата част и увеличиха аванса си, но в края силите им не стигнаха и изиграха най-слабата си четвърт, като позволиха на съперника да им отмъкне победата.

Българките обаче допуснаха много брак в играта си и направиха цели 35 грешки, срещу 26 на съперника.

Илияна Георгиева беше най-резултатна с 22 точки за 26 минути. Тя добави 6 борби и 5 отнети топки. По 9 точки реализираха Ванина Василева и Радина Илиева, като последната спечели и 11 борби.