Грег Попович излезе на четвърто място в класацията по победи сред треньорите в НБА

Сан Антонио надделя над гостуващия Финикс със 111:86, а наставникът на тима Грег Попович записа 1211-ия си успех като старши треньор в Националната баскетболна асоциация, с което изпревари Пат Райли във вечната ранглиста. Пред него вече са само Дон Нелсън (1335), Лени Уилкинс (1332) и Джери Слоун (1221).

Брин Форбс завърши с рекордните си за сезона 24 точки, като добави и рекордните в кариерата си в един мач 11 борби, а Сан Антонио спечели за трети път поред и изравни показателите си на 14 победи и 14 поражения през кампанията досега.

Ти Джей Уорън беше най-добър за Финикс с 23 точки, но гостите допуснаха десета поредна загуба и остават последни в лигата със само 4 победи в 28 мача.