Шампионска Лига

Пари Сен Жермен не трепна в Белград (видео)

12 декември 2018 | 00:25 - Обновена
Отборът на Пари Сен Жермен се класира за 1/8-финалите на Шампионската лига като победител в група С. Парижани разгромиха с 4:1 като гост Цървена звезда в Белград, докато в голямото дерби в групата Ливърпул надви Наполи с 1:0 и също продължава напред.

И в Белград парижани не срещнаха проблеми със Звезда, след като бяха победили този съперник с 6:1 на "Парк де Пренс". Любопитното е, че това беше първа загуба за сръбския първенец у дома, който завърши преди това 0:0 с Наполи и победи с 2:0 Ливърпул, но срещу Неймар и компания не оказа противодействие.

Единсон Кавани откри още в 9-ата минута, което промени изцяло плановете на домакините за мача. В 40-ата минута Неймар удвои, а през втората част Маркиньос и Мбапе довършиха започнатото. За Звезда почетно вкара Марко Гобелич в 56-ата.

Над всички на стадион "Райко Митич" беше световният шампион Килиан Мбапе, който се оказа замесен в три от попаденията за парижани. Той изработи гола на Кавани, като при една контраатака се оказа недостижим за отбраната на домакините и подаде на непокрития уругвайски нападател, който отблизо откри. След това Мбапе беше и в основата на атаката, довела до втория гол във вратата на бившия страж на Лудогорец Милан Борян, дело на Неймар, който впечатли с блестяща техника.

Гобелич върна надеждите на домакините поне за равенство в 56-ата минута, но четвърт час преди края Маркиньос сложи точка на спора с гол с глава след центриране на Анхел ди Мария. В самия край Мбапе увенча добрата си игра с гол след подаване на Неймар. Така ПСЖ спечели в последния кръг сочената като група на смъртта и чака жребия за елиминациите.
Ричмънд Боаки Ричмънд Боаки99
90' Килиан Мбапе  Килиан Мбапегол
88' Анхел ди Мария  Анхел ди Марияизлиза
Юлиан Дракслер  Юлиан Дракслервлиза
Марко Гобеличжълт картон Марко Гобелич  87'
Марко Маринизлиза Марко Марин  86'
Деян Йовеличвлиза Деян Йовелич
83' Марко Верати  Марко Вератиизлиза
Адриен Рабио  Адриен Рабиовлиза
Филип Стойковичжълт картон Филип Стойкович  78'
74' Маркиньос  Маркиньосгол
Милан Павковизлиза Милан Павков  72'
Ричмънд Боакивлиза Ричмънд Боаки
Велико Симичизлиза Велико Симич
Лоренцо Ебесилиовлиза Лоренцо Ебесилио
62' Хуан Бернат  Хуан Бернатжълт картон
Марко Гобеличгол Марко Гобелич  56'
40' Неймар  Неймаргол
29' Тило Кеерер  Тило Кеерержълт картон