Много пропуски и разочарование за Атлетико в Белгия (видео)

Атлетико Мадрид не можа да победи Брюж като гост в последния си мач от група "А" на Шампионската лига и подари първото място в крйното класиране на Борусия (Дортмунд). Отборът на Диего Симеоне пропусна много положения, особено до почивката, и срещата завърши при нулево равенство. Над всички на терена беше вратарят на белгийците Етан Хорват, който се прояви с блестящи спасявания след удари на Антоан Гризман, Саул и Томас.

В първия мач помежду им, игран през октомври, Атлетико победи Брюж с 3:1 на своя "Wanda Metropolitano". След това "дюшекчиите" записаха още 6 точки в актива си и се класираха предсрочно за осминафиналите, а белгийците се пребориха с Монако за третото място и квота за директните елиминации на Лига Европа.

10 Брюж - Атлетико Мадрид

Наставникът на Брюж Иван Леко заяви, че двубоят срещу Атлетико е като подранил коледен подарък за неговия отбор, който изненадващо допусна 3 загуби в последните си 4 мача в местното първенство и изостана от лидеера Генк. Хърватският специалист заложи на схема с трима централни защитници и двама нападатели в лицето на Икома Опенда и Уесли. Заради травма отсъстваше опитният голмайстор Йеле Фосен.

Симеоне имаше проблеми най-вече в защита. Хосе Хименес отново се контузи, а при положение че Люла Ернандес и Стефан Савич също не бяха на разположение, изборът на аржентинския специалист бе доста ограничен. Той даде шанс на младока Франсиско Монтеро, който партнираше в сърцето на отбраната на Диего Годин, а Саул Нигер беше върнат като ляв бек. В средата на терена от първата минута започна Томас, а атаката се водеше от Антоан Гризман и Желсон Мартинш.

В първите минути португалецът действаше зад Гризман, а Тома Льомар често се връщаше по-назад, за да помага на Саул. Мадридчани бързо овладяха средата на терена и отправиха няколко далечни удара към вратата на Хорват. Най-близо до гола беше Томас, но след неговия шут топката мина на сантиметри от гредата. Отново ганаецът застраши Хорват в следващата атака на Атлетико след пас на Саул, но стражът на Брюж внимаваше.

В 14-ата минута Стефано Денсвил опита да изненда Ян Облак, но ударът му не попадна в очертанията на вратата. В 16-ата Саул центрира към Мартинш, който съвсем малко закъсня и не успя да засече топката. Домакините също се стремяха да атакуват при всяка възможност, а младокът Опенда създаде доста проблеми на Монтеро.

В средата на полувремето Брюж получи пряк свободен удар близо до границата на наказателното поле, но Денсвил не успя да вложи достатъчно сила в удара си и Облак спаси. В 25-ата минута Гризман технично опита да прехвърли Хорват, който с върха на пръстите си изби в корнер и попречи на французина да вкара много красив гол. Малко по-късно световният шампион с "петлите" стреля атрактивно след центриране на Желсон Мартинш, но в аут.

В края на полувремето Атлетико намалиоборотите, но отново беше отборът, който доминираше на терена. Испанският гранд обаче така и не се възползва от нито една от възможностите си да поведе.

След почивката имаше известен период на активизация за домакините и те дори пресираха съперника в неговата половина, но след това Атлетико пак взе инициативата. Симеоне пусна в игра Витоло и Анхел Корея на местата на Лемар и Мартинш. Никола Калинич също се появи двайсетина минути преди края, когато "дюшекчиите" обсадиха наказателното поле на домакините.

Четвърт час преди края резервата Луан Перес пропусна отлична възможност да донесе победата на Брюж. Домакините играха много умно в последните минути и заслужено се поздравиха с точката. "Синьо-черните" нямат загуба в 4 поредни мача в ШЛ - рекорд за тях в турнира.

Атлетико продължава напред, но наивно изпусна първото място в групата и това вероятно ще означава по-тежък съперник на осминафиналите. Тимът на Симеоне отново показа липса на идеи в офанзивен план, а отсъствието на контузения Диего Коща заплашва да се превърне в сериозен проблем.