Левски измъкна драматична победа над Пирин (галерия)

Волейболният отбор на Левски записа 3-а поредна и общо 6-а победа в Суперлигата на България. Воденият от Владимир Николов тим измъкна драматичен успех над Пирин (Разлог) с 3:2 (23:25, 25:22, 19:25, 25:19, 17:15) в мач от междинния 9-и кръг на първенството, игран тази вечер пред около 500 зрители в зала "Христо Ботев" в столицата.

41 Левски - Пирин

По този начин "сините" са на 3-о място във временното класиране с 6 победи, 3 загуби и 15 точки, но преди останалите срещи от кръга утре. Пирин пък остава 8-и с едва 3 победи, 6 загуби и 12 точки. В редовния 10-и кръг, този уикенд, Левски ще гостува на шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас), докато разложани са отново гости, но този път на Добруджа 07 (Добрич).

Мачът ще се запомни със завръщането в игра за Левски на диагоналът Смилен Мляков, който се възстановяваше дълго време от контузия в лакътя. Опитният волейболист се появи за малко на полето през първия и втория гейм, като смени Владо Николов.

Първият гейм премина през доста обрати. Пирин поведе в началото с 5:3, но постепенно "сините" обърнаха нещата и на свой ред съумяха да излязат напред и взеха аванс от 14:11. След това се стигна до равенство при 22:22, последвано и от 23:23. В крайна сметка Пирин поведе след 25:23. Във втората част играта започна равностойно, но все пак Левски поведе при 5:3, но Пирин веднага изравни при 5:5. Последваха нови равенства 7:7 и 8:8. След активизация "сините" дръпнаха с 3 точки при 11:8. Постепенно дистанцията в точките се запази и стигна до 17:14. Блок-аут на шотландският център на Левски Марк МакГивърн направи резултата 18:15 в полза на "сините". Младият Алекс Николов, който влезе като резерва, изпълни великолепен сервис и резултатът стана 23:20 в полза на Левски. В следващата атака Владимир Николов не успя да завърши добре една атака и 23:21. При геймбола за Левски при 24:21 Трифон Лапков сбърка, но след грешка в атака на Пирин Левски спечели с 25:22 и изравни в геймовете на 1:1.

В началото на третия гейм Пирин поведе с 5:1, но след това отстъпи инициативата и се стигна до равенство при 6:6. След равностойна игра се стигна до 10:10, но Марк МакГивърн направи резултата 11:10 в полза на "сините". Следващите 4 поредни точки бяха в полза на Пирин и се стигна до 14:11 в тяхна полза, което накара Владо Николов да вземе тайм-аут, след който Левски направи две поредни точки и резултатът стана 14:13. В следващите минути Пирин беше по-концентриран на полето и дръпна с 20:16, за да затвори гейма при 25:19 след грешка от сервис на Алекс Николов. В четвъртия гейм след серия от отлични сервиси на Трифон Лапков Левски натрупа преднина и поведе с 7:3. Разликата продължи да набъбва до 14:9, което принуди наставника на Пирин Мирослав Живков да вземе прекъсване. Стигна се до 17:11 за Левски след добра атака на Владо Николов. Разликата се запази до 19:13 за "сините" след атака на Иван Петров, а краят на гейма дойде при 25:19 за момчетата на Владо Николов, което срещата влезе в тайбрек.

Първата точка в петия решителен гейм беше за Левски. След това нещата бяха доста равностойни до 6:6, след което Пирин дръпна с 8:6 след успешна атака и грешка на Трифон Лапковн. С отлична пусната топка Владо Николов постигна 10-ата точка за Левски за 10:10. В един момент Пирин съумя да направи обрат за 13:11. Левски взе тайм-аут, а след него Владо Николов направи блок, за да намали резултата до 13:12, капитанът на разложани Благовест Катранджиев направи резултата 14:12, но Левски спаси двата мачбола за Пирин и изравни при 14:14. Все пак, Левски измъкна тайбрека със 17:15 и крайната победа с 3:2 след отлична атака на Владо Николов и ас на Марк МакГивърн.

Най-полезен за Левски бе играещият старши треньор Владимир Николов с 20 точки (2 блока и 32% ефективност в атака) за победата. Теодор Богданов заби още 18 точки (

5 блока!

и 65% ефективност в атака), а Марк МакГивърн (4 блока, 4 аса и 56% ефективност в атака) и Иван Петров (1 ас, 52% ефективност в атака и 53% позитивно посрещане) се отчетоха с по 17 точки за успеха.

За тима на Пирин Радослав Попов (2 блока, 41% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане) и Йордан Желязков (2 блока, 4 аса и 39% ефективност в атака) реализираха по 21 точки, но и това не помогна за успеха.

ЛЕВСКИ - ПИРИН (РАЗЛОГ) 3:2 (23:25, 25:22, 19:25, 25:19, 17:15)