Руският шампион напусна безславно Шампионската лига (видео)

Руският шампион Локомотив (Москва) напусна безславно Шампионската лига след загуба с 0:1 от Шалке 04 в среща от последния кръг в група “D”. Железничарите имаха шанс с победа днес да се доберат поне до участие в Лига Европа, но се провалиха и останаха на дъното. Германците пък вече си бяха осигурили продължаване напред като втори в групата и днешната среща не бе особено важна за тях, но въпреки това те наказаха своя съперник с гол в последната минута, дело на Алесандро Шьопф.

Домакините на “Фелтинс Арена” дори бяха по-активният от двата отбора и отправиха двойно повече удари от своя опонент, като добри положения пропиляха Йевген Коноплянка и Алесандро Шьопф. Гостите също имаха някои възможности, като Игор Денисов и Алексей Миранчук бяха най-близо до попадение, но и те не успяха да се разпишат.

Така се стигна до последната минута, когато при едно разбъркване в наказателното поле първо защитник действа неразчетено, това позволи на Суат Сердар да отправи удар, стражът Гилерме също не действа добре и изби топката в краката на Шьопф, който отблизо я промуши ъвв вратата за крайното 1:0.

С този успех Шалке завършва на 2-ото място в групата с 11 точки и продължава на 1/8-финал, докато Локо е последен с 3 спечелени точки и отпада от надпреварата.