Хебър се спаси от първа загуба в Суперлигата (снимки)

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) успяха буквално да се спасят от първа загуба в Суперлигата на България. Момчетата на треньора Атанас Петров се наложиха много трудно и драматично у над коравия тим на Добруджа 07 (Добрич) с 3:2 (25:19, 27:25, 20:25, 26:28, 15:8) в среща от междинния 9-и кръг, играна тази вечер в пълната зала "Васил Левски".

Така "тигрите" от Пазарджик остават непобедени и еднолично начело във временното класиране с 9 победи от 9 мача и 25 точки. Добруджа пък е 4-и с 5 победи, 4 загуби и 18 точки. В редовния 10-и кръг Хебър е отново домакин, този път на Черно море (Варна), а добричлии приемат Пирин (Разлог).

Домакините от Хебър стартираха подобаващо в мача като поведоха с 1:0 след убедително 25:19. Във втората част, обаче, играта се завърза и доста оспорвана. Двата тима постоянно се догонваха. Хебър, обаче, измъкна гейма след 27:25 и увеличи аванса си. В третия гейм гостите от Добруджа поеха инициативата и го затвориха с добра преднина от 25:20. В четвъртата част отново имаше много интрига, като "тигрите" бяха близо до приключване на мача, но играчите на Пламен Христов успяха да стигнат до тайбрек след 28:26. Там домакините от Хебър бяха повече от категорични за крайното 15:8 и 3:2.

За пореден път над всички за Хебър бе канадският национал и диагонал Брадли Гънтър със страхотните 24 точки (1 блок, 2 аса и 48% ефективност в атака) за победата. Македонският посрещач Александър Ляфтов (2 блока, 4 аса, 48% ефективност в атака и 59% позитивно посрещане) и Мартин Симеонов (1 блок, 3 аса, 59% ефективност в атака и 60% позитивно посрещане) пък добавиха по 21 точки за успеха. За тима на Добруджа Велизар Чернокожев заби 25 точки (2 блока, 4 аса и 49% ефективност в атака), но и неговите усилия не бяха достатъчни за успех.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 3:2 (25:19, 27:25, 20:25, 26:28, 15:8)