Тотнъм напред след равенство на "Камп Ноу" (видео)

Отборът на Тотнъм се класира за 1/8-финалите в Шампионската лига, след като завърши 1:1 при гостуването на Барселона на "Камп Ноу" в двубой от група В на Шампионската лига. В другия мач от групата Интер се издъни у дома срещу аутсайдера в групата ПСВ и след 1:1 остана трети в крайното класиране и ще продължи участието си в Лига Европа напролет.

Барселона поведе с ранен гол на Усман Дембеле в седмата минута. Филипе Коутиньо на два пъти нацели греда, а пет минути преди края Лукас Моура вкара важното попадение за "шпорите", което класира тима му напред.

Барселона излезе с експериментален състав, като мегазвездата Лионел Меси бе записан сред резервите. В същото време Тотнъм пусна с най-доброто на "Камп Ноу" в търсене на задължителен успех или поне равен.

Двубоят започна на ниски обороти, като гостите опитваха с постепенни атаки да притесняват отбраната на Барселона. Така се стигна до седмата минута, когато топката попадна в Усман Дембеле около централния кръг. Френският нападател напредна в полето на Тотнъм и с прецизен удар прати топката под плонжа на вратаря Уго Лорис, за да открие резултата.

В 13-ата минута и Филипе Коутиньо пробва точността на изстрела си с удар от границата на наказателното поле, но топката попадна право в ръцете на Лорис. При този резултат Тотнъм остана без алтернатива и смело тръгна напред, но атаките на каталунците бяха по-опасни, а гостите от Лондон прибягваха и до грубости, за да спират нападателите на Барса.

В 29-ата минута Тотнъм стигна до чудесна възможност да изравни резултата. Дани Роуз проби отдясно след подаване на Кристиан Ериксен и насочи топката пред вратата, където малко не достигна на Сон да я засече в мрежата. Малко по-късно "шпорите" имаха нова възможност, но лондончани можеха да получат втори гол в самия край на полувремето. Фелипе Коутиньо нахлу в наказателното поле и пред погледите на трима бранители на Тотнъм стреля, а топката се отби в страничната греда.

Втората част започна със сериозна заплаха пред вратата на Барселона, след като Кристиан Ериксен стреля мощно, но Силесен спаси тежкия му удар. В 51-ата минута и Хари Кейн се озова на стрелкова позиция, но ударът му мина над вратата. Нападателят претендира за нарушение на Лангле срещу него, но такова не беше отсъдено. В заключителните 30 минути на мача в игра влезе и Лионел Меси, който замени Мунир.

В този момент стана ясно, че резултатът в Милано между Интер и ПСВ е неблагоприятен за Тотнъм, което принуди "шпорите" да погледнат по-смело към вратата на Барселона. Седем минути преди края на редовното време късметът отново беше на страната на Тотнъм, след като удар на Коутиньо отново срещна гредата.

Само минута по-късно Тотнъм стигна до ценното попадение, което класира тима за 1/8-финалите в Шампионската лига. Звездата на гостите Хари Кейн нахлу по лявото крило и намери на скорост Лукас Моура, който отблизо прониза вратата на Барселона. Малко след това Дани Роуз можеше да реши всичко. Левият защитник бе изведен от отново от Хари Кейн сам срещу Силесен, но стреля по разочароващ начин над вратата. В крайна сметка пропускът му не се оказа фатален и така Тотнъм ще играе и напролет в Шампионската лига.

Барселона - Тотнъм 1:1
1:0 - Дембеле 7
1:1 - Моура 85

Барселона: Силесен, Семедо, Вермален, Лангле, Миранда, Артур, Алена, Ракитич, Коутиньо, Дембеле, Мунир.

Тотнъм: Лорис, Уокър-Питърс, Алдервейрелд, Вертонген, Роуз, Уинкс, Сисоко, Ериксен, Деле Али, Сон, Кейн.