Бивша звезда на Левски с голям мач в ШЛ! Порто би в зрелище (видео)

Двукратният европейски шампион Порто спечели с 3:2 гостуването си на Галатасарай. Срещата предложи много емоции и завърши радостно и за двата съперника - "драконите" спечелиха групата в Шампионската лига, а турците се прехвърлиха в елиминациите на Лига Европа. По същото време Шалке 04 надви Локомотив (Москва), което донесе спокойствие на тима на Фатих Терим. В Истанбул голям мач изнесе бившето крило на Левски Гари Родригес, който не спря да тича 90 минути и създаде много опасности пред легендарния Икер Касийяс. Главният съдия от Беларус Алексей Кулбаков обаче бе на другия полюс, регистрирайки няколко спорни и няколко неточни отсъждания.
Срещата започна с изстрел на Гари Родригес в ръката на бранител на Порто. Това се случи на 2-3 метра пред голлинията на Касийяс, но след дълго съвещание с колегите си, Кулбаков отсъди засада в атака на домакините. Спорно решение, което доведе до протести от страна на играчите на Императора. В 14-ата минута Гари Родригес отново бе в центъра на вниманието, но този път Касийяс отби удара на бившия левскар. В 14-ата минута Ерен Дердийок пропусна невероятна възможност. Нападателят не успя да вкара топката в мрежата от непосредствена близост.

Дойде време за голове. В 17-ата минута бразилският бранител Фелипе засече с глава центриране от фаул и откри резултата в полза на португалците. В 42-ата минута Марега направи 2:0 за гостите от спорна дузпа. Последва обаче 11-метров наказателен удар и за Галатасарай. Зад топката застана Фегули и резултатът беше намален. Повторенията обаче показаха, че Гари Родригес бе в засада, когато получи паса, преди да бъде съборен в пеналтерията.

След почивката играта не загуби от своя блясък и зрителите на "Тюрк Телеком Стейдиъм" видяха още попадения. В 57-ата минута халфът Серджо Оливейра направи 3:1 за Порто, засичайки пас на Ернани, пробил добре отдясно. Скоро след това Дердийок се "отличи" с нов пропуск, дошъл от непосредствена близост до рамката на "драконите". В 65-ата минута обаче швейцарският национал бе точен за 2:3, а малко след това съдията от Беларус назначи трета дузпа. И този път в центъра на вниманието бе Гари Родригес. Този път обаче Фегули не успя да прати топката във вратата и зрелищният мач завърши с победа за португалския колос.

ГАЛАТАСАРАЙ - ПОРТО 2:3

0:1 Фелипе (17)
0:2 Марега (42 дузпа)
1:2 Фегули (45+1 дузпа)
1:3 Оливейра (57)
2:3 Дердьок (65)