Локо (Новосибирск) изпусна гейм срещу Зенит от 23:19 и 24:21! Пламен Константинов разкритикува Джизга (видео)

Отборът на Локомотив (Новосибирск), който е воден от Пламен Константинов, загуби домакинския си двубой срещу шампиона Зенит (Казан) с 0:3 (18:25, 22:25, 25:27) в мача от 8-ия кръг на Суперлигата на Русия, който се игра в Спортен Комплекс “Север”.

Възпитаниците на Пламен Константинов се опитваха да бъдат равностойни на Зенит, но трудно се справяха с тази нелека задача през първите два гейма. В третата Максим Михайлов и съотборниците му отново поведоха със 7:3 и Пламен Константинов взе ранно прекъсване в мача. След него новосибирсци вдигнаха темпото благодарение на Артьом Смоляр и Алексей Родичев и Локо поведе с 12:9. Локомотивци стигнаха до аванс от 23:19 и вече се виждаха като победители поне в третата част.

“Ние направихме всичко възможно да отслабим началния ни удар. Блокиращи, работете както сте работили! Останалите - бием силно сервис. Ще направим поне две поредни точки. Сега ще ги догоним!”, каза на почивката Владимир Алекно при 19:23.

И зенитовци се справиха добре, въпреки че Локо стигна до геймбол при 24:21. Тук обаче Пламен Константинов се ядоса на разределителя си Фабиан Дзизга, който не изпълни негови указания и го замени с Максим Шулгин, а Марко Ивович замени Сергей Савин, но би сервиса в мрежата. След това Максим Шулгин вдигна много предсказуемо на Артьом Смоляр в центъра и той бе хванат на блок от Артьом Волвич. Константинов отново върна в игра Джизга. Зенит изравни при 24:24. При 25:25 Максим Михайлов би толкова силен сервис, че топката отново се върна в полето на Зенит и Матю Андърсън направи 26:25. Точка в мача сложи отново Максим Михайлов с ас за 27:25 и 3:0 гейма.

Загубата бе втора за Локомотив и с актив от 17 точки момчетата на Пламен Константинов заемат 5-о място. Зенит записа 8 поредна победа от 8 мач и продължава да е лидер с 23 точки.
«Такие матчи для нас очень важны». «Зенит» обыграл «Локомотив» (Фото: Р.Кручинин)
След края на двубоя Пламен Константинов разкритикува играта на двукратния световен шампион с Полша Фабиан Джизга.

“Такава преднина в края на третата част – 23:19. Ние стигнахме до там, че да спечелим гейма, но не проявихме достатъчно решителност. Поредно неизползване на моите указания. Казах точно как да се играе. И разпределителят не игра, както аз исках. С това ще трябва да се разберем. Защото това не е за първи път”, заяви гневен Пламен Константинов.

ЛОКОМОТИВ (НОВОСИБИРСК) – ЗЕНИТ (КАЗАН) 0:3 (18:25, 22:25, 25:27)

ЛОКОМОТИВ: Фабиан Джизга, Константин Бакун 17, Марко Ивович 4, Сергей Савин 6, Николай Апаликов 1, Илияс Куркаев 6 - Артьом Ермаков-либеро (Артьом Смоляр 2, Алексей Родичев 10, Максим ШулгинРоман Мартинюк-либеро)
Старши треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ
ЗЕНИТ: Александър Бутко 1, Максим Михайлов 17, Матю Андерсън 15, Ървин Нгапет 7, Артьом Волвич 6, Вадим Лихошестров - Валентин Кротков-либеро (Алексей Самойленко 7, Лоран Алекно, Андрей Сумрачевский, Никита Алексеев)
Старши треньор: ВЛАДИМИР АЛЕКНО.