Стамкос влезе в елитен клуб след хеттрик за Тампа Бей срещу НЙ Рейнджърс

Стивън Стамкос отбеляза хеттрик и стана първият играч от драфта през 2008-а година със 700 или повече точки, а лидерът в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) Тампа Бей победи с 6:3 Ню Йорк Рейнджърс. Лайтнинг са с 49 точки и водят с осем пред преследвача в Атлантическата дивизия и Източната конференция Торонто.

Стамкос се разписа на два пъти при числено предимство за равенствата 1:1 и 2:2 в първата и втората третина, а след 10:41 минути в третата част той стигна до 701-та си точка в 696 мача. По този начин Стамкос се присъедини към Мартен Сан-Луи (953) и Венсан Лекавалие (874) като единствените играчи в историята на Тампа Бей със 700 точки или повече.

Райън Макдона вкара победния гол в полза на Лайтнинг, а Антъни Сирели вкара другите две шайби. Луи Доминге пък спаси 23 удара, а срещу него точни бяха Йеспер Фаст и Кевин Хейс на два пъти. Хенрик Лундквист пък отрази 30 шайби на вратата на Рейнджърс.

Джейк Гюнцел вкара решаващия гол при победата на Питсбърг с 2:1 срещу Ню Йорк Айлъндръс с дузпи. Той също така асистира за изравнителната шайба на Дерик Брасар в последната третина, благодарение на което Пенс подобриха баланса си в последните четири мача до 3-0-1. Кейси Десмит пък отрази 25 удара на вратата си.

Джими Хауърд записа личен рекорд за сезона с 42 спасявания и бе на шест минути и половина от първия си шътаут, а Дилан Ларкин вкара 12-ия си гол от началото на състезателната година за победа на Детройт с 3:1 срещу Лос Анджелис. Денис Холовски и Франс Нийлсен също се разписаха за Детройт, който е с баланс 13-6-2 в последните си 21 мача.

Тимо Майер отбеляза два гола, а Джо Павелски записа 20-ия си за сезона при победата на Сан Хосе с 5:2 срещу Ню Джърси. Радим Шимек вкара първата си шайба в НХЛ като цяло и Томаш Хертел добави късен гол при числено предимство за Шаркс, които спечелиха четири от последните си пет мача и заеха второто място в Тихоокеанската дивизия.