Уотфорд изпусна победата срещу Евертън

Отборът на Уотфорд пропусна страхотна възможност да си тръгне с трите точки от гостуването на Евертън на “Гудисън Парк” в последния мач от 16-ия кръг на Премиър лийг. Двубоят завърши 2:2, като домакините стигнаха до равенството в шестата минута на добавеното време, когато се разписа французинът Лука Дин от пряк свободен удар. Това беше негов първи гол с екипа на Евертън.
Преди това бразилецът Ричарлисон откри резултата в 15-ата минута, като засече отблизо подаване в наказателното поле. Гостите обаче стигнаха до пълен обра В 63-ата минута Шеймъс Коулман си отбеляза автогол, а само 120 секунди по-късно Абдулай Дукуре с глава изведе Уотфорд напред. В 68-ата минута реферът отсъди дузпа в полза на домакините, но вратарят Бен Фостър отрази с крак удара на Гилфи Сигурдсон. Резултатът се задържа до самия край на мача, когато Ричарлисон спаси точката за “карамелите”. Така Евертън остана седми с 24 точки, докато Уотфорд е 12-и с 21.