Силно начало за Томова в Дубай

Виктория Томова започна с победа участието си на турнира с награден фонд 100 000 в Дубай. Първата ракета на България спечели с 6:3, 6:3 срещу Карина Витхьофт от Германия. Томова изигра отличен мач срещу бившата номер 48 в света и стигна до успеха след 1 час и 7 минути.

Вики играе в Дубай за трета поредна година, като миналата година достигна до четвъртфиналите. С днешния успех тя си осигури 14 точки за световната ранглиста, в която в момента е 152-ра. Във втория кръг българката ще се изправи срещу поставената под номер 4 Евгения Родина от Русия или Амандин Хесе от Франция.

Томова започна блестящо мача и след два пробива поведе с 4:0. Съперничката й успя да върне единия пробив и да намали до 2:4, но последва поредица от геймове, в които двете не успяха да вземат подаването си, което доведе до 6:3 за Вики в първия сет. Втората част започна по-оспорвано, но българката взе инициативата от средата на сета. Тя поведе с 4:2, а след това с 5:3 преди да приключи мача след малко повече от час игра.

По-рано днес Изабелла Шиникова преодоля третия кръг на квалификациите и в първия кръг на основната схема ще се изправи срещу холандката Михаела Крайчек, която също мина през пресявките. В надпреварата на двойки Шиникова и състезаващата се за Кипър румънка Ралука Джорджана Шербан пък ще стартират срещу Кристина Дину и Андрея Миту (Румъния).