Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0

Плейофи за КС и Ню Орлийнз, Ню Инглънд ще чакат

Още два отбора си гарантираха място в плейофите на НФЛ три седмици преди края на редовния сезон. Ню Орлийнз за втора поредна година станаха шампиони на НФК Юг след като възкръснаха през второто полувреме при гостуването на Тампа Бей. При пасив от 11 точки резервният куотърбек Тейсъм Хил блокира пънт и постави началото на обрата. „Светците” отбелязаха три тъчдауна за 12 минути и спечелиха с 28:14.

В добавка към успеха Ню Орлийнз си върнаха и първото място в НФК. Досегашните лидери ЛА Ремс се провалиха гръмко при гостуването на Чикаго, отчитайки се с всичко на всичко два фийлдгола. Джаред Гоф хвърли четири интерсепшъна, а стана жертва и на сейфти в началото на второто полувреме. Чикаго биха с 15:6 и още следващата седмица могат да празнуват като шампиони на НФК Север.

Канзас Сити си гарантираха квота в АФК след обрат у дома срещу Балтимор. Минута преди края на редовното време „вождовете” изоставаха с тъчдаун, но пас на Патрик Махоумс към Деймиън Уилямс прати мача в продължение. Там 4:42 мин. преди изтичане на периода Харисън Бъткър вкара фийлдгол от 35 ярда за успеха с 27:24.

Ню Инглънд бяха на едно разиграване от титлата в АФК Изток, но намериха изобретателен начин да загубят в Маями. „Делфините” губеха с пет точки и бяха на 31-ия ярд в половината си при седем оставащи секунди. За да се предпазят от евентуалния пас на отчаянието Ню Инглънд бяха пуснали на терена Роб Грпонковски в защита, разчитайки на 198-те му сантиметра ръст. Маями обаче избраха къс пас към Кени Стилс. От него топката бе подхвърлена към ДаВонте Паркър, а отттам намери път към забравения на тъчлинията Кениън Дрейк. Рънингбекът на Маями проби през центъра, сви вдясно, разминавайки тътрещия се като багер Гронковски, и увенча 52-ярдовия си рейд с тъчдаун за 34:33.