Втора поредна победа на Сан Антонио, Холидей с 37 точки при успех на Ню Орлиънс

ДеМар ДеРоузън отбеляза 26 точки, а Руди Гей добави още 23 за победата на Сан Антонио със 110:97 над Юта като домакин в мач от поредния кръг в НБА.

Победата бе втора поредна за "шпорите", което не им се бе случвало от началото на ноември. Домакините контролираха срещата от началото на втората четвърт, а на моменти преднината им преминаваше 20 точки.

За Юта най-полезен в нападение бе Донован Мичъл с 27 точки, докато Руди Гобер добави 26.

Антъни Дейвис изигра мач далеч от възможностите си, но Джру Холидей и Джулиъс Рандъл отбелязаха общо 65 точки за победата на Ню Орлиънс със 116:108 над Детройт като гост.

Холидей завърши срещата с 37 точки, а Рандъл вкара 28, с които бяха компенсирани едва шестте точки, с които завърши лидера на "пеликаните" Дейвис. Като извинение за центъра обаче може да послужи контузията в бедрото, която получи в началото на мача, но въпреки това той доигра мача.

За Детройт най-добър бе Блейк Грифин с 35 точки, резервата Лангстън Галоуей добави 24, а Андре Дръмънд остана с 23 и 19 борби, но тримата така и не получиха достатъчно помощ от съотборниците си и "буталата" трябваше да се примирят с четвърта поредна загуба.

В последния мач от програмата на НБА тази нощ Шарлът се наложи със 119:107 над Ню Йорк като гост.

Кемба Уокър отнов бе най-полезен за "стършелите" с 25 точки, докато за Никс новобранецът Кевин Нокс приключи с 26 точки и 15 борби.

Срещата в "Медисън Скуеър Гардън" бе изгледана и от две от големите футболни звезди на близкото минало - нападателите Алън Ширър и Роналдо, които получиха специални екипи на нюйоркчани по време на една от паузите в мача.