Тодор Неделев загря за ЦСКА-София с гениален хеттрик срещу Витоша (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) надви Витоша (Бистрица) с 3:0 в последна среща от 19-ия кръг на Първа лига. И трите попадения за "канарчетата" реализира Тодор Неделев. В 24-ата минута полузащитникът вкара с прекрасно изпълнение, което не остави никакви шансове за намеса на стража Николай Георгиев, а в 31-ата минута отново той с удар извън наказателното поле покачи. Неделев оформи своя хеттрик в 45-ата минута с прецизно изпълнение на свободен удар. В 41-ата минута пък Димитър Пиргов остави Ботев с човек по-малко, след като събори Наско Милев пред наказателното поле. С днешната победа "канарчетата" дръпнаха с две точки на петия Берое и събраха актив от 35 точки. Витоша остава 11-и с 19 точки.

Наставникът на Ботев (Пд) Николай Киров трябваше да прекроява състава си, след като на загрявката травма получи Серкан Юсеин. Младокът бе заменен от Васил Шопов в средата на терена. В 5-ата минута центриране на Васил Шопов бе боксирано от стража Николай Георгиев, а топката попадна в Йордан Минев, който стреля доста високо и неточно.

В 14-ата минута Стивън Петков пропиля доста добро положение за тима си. Нападателят се озова зад защитата на Витоша след много добро подаване в дълбочина, при което бранителите на гостите не успяха да организират изкуствената си засада по най-добрия начин. Петков овладя с гърди и стреля, но ударът му излезе в аут. Пет минути по-късно Васил Шопов отправи истински снаряд към вратата на Витоша, но топката срещна гърба на Стивън Петков.

В 24-ата минута Ботев (Пловдив) поведе в резултата след нов шедьовър на Тодор Неделев. Густаво Афонсо проби по левия фланг, след което пусна балонно центриране към втора греда, където Неделев бе оставен непокрит. Полузащитникът пое и с фалцов удар с левия крак насочи топката точно в горния десен ъгъл на вратата зад Георгиев.

В 31-ата минута Неделев вкара втори гол във вратата на Витоша. Любимецът на "жълто-черната" публика получи добро подаване от Васил Шопов пред наказателното поле. Неделев залъга, че ще стреля, бутна веднъж топката пред себе си и със силен, но много точен удар преодоля Георгиев за втори път.

В 36-ата минута голмайсторът Неделев пусна добро подаване за Антонио Вутов зад защитата на Витоша. Бившият футболист на Левски преодоля стража на гостите, но топката бе изчистена от крака му от Михаил Милчев.

В 41-ата минута Димитър Пиргов, станал последен в защитата на "канарчетата", остави отбора си с човек по-малко, след като събори Наско Милев пред наказателното поле.

В последната минута на първото полувреме Тодор Неделев оформи своя хеттрик с прекрасен удар от свободен удар пред наказателното поле на гостите.

Още в началото на второто полувреме Даниел Кайзер трябваше да се намесва при удар на Тодор Гочев, който можеше да върне един гол за Витоша в 49-ата минута. Три минути по-късно Йордан Минев, вместо да изчисти топката, свали за Иван Вълчанов в наказателното поле, а полузащитникът стреля към вратата на Кайзер, който отново показа добър рефлекс.

В 62-ата минута опасен удар на Васил Шопов от далечна дистанция премина покрай страничния стълб на Георгиев. В 74-ата минута Стивън Петков засече с глава центриране на Тодор Неделев от ъглов удар, но Ивайло Лазаров успя да изчисти от самата голлиния. В 80-ата минута Ивайло Лазаров стреля към вратата на Кайзер, но Терзиев блокира и топката излезе в ъглов удар. Малко по-късно Густаво Афонсо сложи топката на главата на Филип Филипов, но десният краен бранител не успя да насочи удара си в очертанията на вратата. Това бе и последното голово положение пред една от двете врати и "канарчетата" се поздравиха с нов успех.