Силно второ полувреме изкачи Бетис с 6 места (видео)

Бетис постигна втора поредна домакинска победа в Ла Лига и се придвижи от 13-о на 7-о място във временното класиране. "Зелено-белите" спечелиха с 2:0 на своя "Бенито Вийямарин" срещу Райо Валекано и затвърдиха добрата си форма от последните седмици. Точни за успеха на севилци бяха Джовани Ло Селсо и Сидней след почивката.

Още през първото полувреме "вердибланкос" доминираха, но Ло Селсо и Серхио Каналес пропуснаха добри положения пред вратата на Столе Димитриевски. Контрите на Райо, макар и епизодични, също бяха опасни.

След час игра Бетис получи дузпа. Ситуацията беше разгледана с помощта на ВАР и в крайна сметка реферът Хуан Мартинес посочи бялата точка. Преотстъпеният от Пари Сен Жермен Ло Селсо не сбърка - 1:0.

В 76-ата минута Сидней направи много красив пробив и с удар в близкия ъгъл вкара втори гол за домакините.

Бетис събра 22 точки, колкото има и 6-ият Леванте. Райо пък е в зоната на изпадащите с едва две победи и 10 точки. В следващия кръг "пчеличките" ще гостуват на Реал Мадрид, а Бетис ще играе срещу Еспаньол в Барселона.