Очаквана домакинска победа за Астра

Отборът на Астра (Гюргево), за който отново не игра контузеният български национал Пламен Илиев, записа втора поредна победа в румънското първенство. Срещу Конкордия (Кяжна) тимът на Константин Еначе се наложи с 3:1 и заема 7-о място във временното класиране.

Жулиен Бегуе даде преднина на Астра в 49-ата минута, но в 73-ата гостите изненадващо изравниха чрез Михай Лека. Само три минути по-късно Денис Алибек от дузпа върна аванса на Астра, а Аздрен Лулаку (87') сложи точка на спора.

Утре Стяуа приема Виторул (Констанца) в дербито на кръга. Двата тима са съответно на второ и трето място, а лидер е ЧФР Клуж. Вчера шампионите направиха 2:2 у дома с Газ Метан, а един от головете за гостите беше дело на българина Антони Иванов.