Смените върнаха Борусия (М) на второто място

Борусия (Мьонхенгладбах) си върна второто място в Бундеслигата след заслужена домакинска победа с 3:0 над Щутгарт в двубой от 14-ия кръг и отново е на 7 точки зад лидера Борусия (Дортмунд). Байерн (Мюнхен) е трети с 2 пункта по-малко от “жребчетата”. Тимът на Дитер Хекинг продължава да има само успехи на “Борусия Парк” този сезон.

Футболистите в бели екипи бяха далеч по-силният тим, но дълго време не успяваха да вкарат гол. Преломният момент дойде с влизането на Рафаел и Флориан Нойхаус в 61-вата минута. Двамата веднага помогнаха и в 70-ата минута бразилецът реализира за 1:0 след асистенция на младия си съотборник. В 77-ата самият Нойхаус направи 2:0 с дебютното си попадение за Борусия. Така 21-годишният полузащитник вече има седем асистенции и един гол от началото на кампанията в Бундеслигата, с което се очертава като едно от откритията на сезона.

И минималните надежди на гостите за някакъв обрат угаснаха в 83-ата минута, когато Ерик Томи беше изгонен за втори жълт картон.

Само минута след това Бенжамен Павар си заби автогол, с който авансът на Гладбах стана 3:0. При въпросната ситуация обаче световният шампион получи разтежение и напусна игра, а отборът му вече беше направил разрешените си смени, което доведе до това, че Щутгарт завърши срещата с двама души по-малко.

Швабите са под чертата с 9 поражения на сметката си.