Чезаре Прандели започна с равенство ерата си в Дженоа (видео)

Отборите на Дженоа и СПАЛ завършиха наравно 1:1 в дебюта на Чезаре Прандели на пейката на “грифоните”. И двете попадения в срещата паднаха през първото полувреме, а генуезци играха почти цял мач с човек по-малко, след като в 10-ата минута Доменико Кришито бе изгонен от игра с директен червен картон за грубо нарушение срещу Скиатарела.
Точен за отбора на СПАЛ бе Андреа Петаня в 15-ата минута, а в 38-ата Кшищоф Пьонтек изравни от дузпа. С днешното равенство двата отбора запазват позициите си във временното класиране. Дженоа е 15-и с 16 точки, а СПАЛ е 16-и с точка по-малко.

Срещата бе първа за Чезаре Прандели начело на “грифоните” след серията от осем двубоя, в които тимът не бе записвал победа в шампионата. През седмицата пък Дженоа уволни Иван Юрич след отпадането от турнира за Купата на Италия от непретенциозния тим на Виртус Ентела. Прандели е третият наставник на Дженоа от началото на сезона, след като през октомври Давиде Балдардини бе заменен от Юрич.

Отборът на Дженоа остана с човек по-малко доста рано. В 11-ата минута главният съдия на срещата показа директен червен картон на Доменико Кришито, след брутално влизане на бранителя с бутоните напред в бедрото на Доменико Скиатарела. На гостите от СПАЛ им бяха необходими точно четири минути, за да се възползват от численото си преимущество.
Потърпевшият при влизането на Кришито - Скиатарела центрира в наказателното поле, където Фелипе продължи с глава към Андреа Петаня, а нападателят вкара почти от голлинията. В 36-ата минута домакините от Генуа получиха правото да изпълнят дузпа.
Мануел Ладзари изгуби топката в близост до наказателното поле, а Лазович пусна бърз пас към Ромеро, който бе повален в наказателното поле от Фарес. Зад топката застана полската голова машина Кшищоф Пьонтек, който излъга стража Алфред Гомис и изравни резултата.
Въпреки че играха с човек по-малко, през второто полувреме възпитаниците на Прандели пропиляха доста добра възможност. В 58-ата минута Кристиан Куаме пусна добро подаване към Пьонтек, чийто удар не намери очертанията на вратата. В 83-ата минута генуезци предприеха бърза контраатака, при която Куаме стреля от прекрасна позиция, но Гомис плонжира и успя да избие, за да запази резултата 1:1.