Марица със светкавична победа над Перун

Отборът на Марица (Пловдив) постигна 5-ата си поредна чиста победа от началото на сезона в НВЛ за жени. В среща от 6-ия кръг, играна пред около 500 зрители в пловдивската зала "Колодрума", шампионките разгромиха гостуващия Перун (Варна) с 3:0 (25:5, 25:4, 25:15) след едва 44 минути игра.

Иван Петков започна мача с необичайна стартова шестица, включваща и всички тийнейджърки от тимовия си лист. В състав Мирела Шахпазова, Добрина Христоскова, Симона Димитрова, Александра Миланова, Дима Ушева, Дженифър Крос и Славена Никова, Марица влезе в първия гейм с ударно 6:0. Със 100%-ва успеваемост в атака и две точкови блокади на Крос, домакините продължиха да доминират тотално на терена за крайното 25:5. Без промени в шестицата си, "жълто-сините" продължиха абслютното си надмощие и през втория гейм. Крос добави още 4 блокади към актива си, а Христоскова продължи да бъде безпощадна от сервис, нанизвайки още 4 аса към трите си от първата част по пътя към безмилостното 25:4. В третия гейм варненки подобриха играта си в посрещане и атака и се възползваха от непредизвиканите грешки от страна на пловдивчанки, за да достигнат двуцифрен актив за първи път в мача. Все пак, водени от развихрилата се Димитрова, шампионките не допуснаха изненада, а самата тя сложи край на мача с успешна атака за 25:15.

Най-полезна за Марица стана Симона Димитрова с 15 точки, следвана от Дженифър Крос с 14 точки за победата. Добрина Христоскова, Александра Миланова и най-резултатната състезателка на Перун Кристина Йорданова записаха по 10 точки.

Преди началото на срещата пловдивският волейболен деятел и технически делегат на мача Иван Денев бе удостоен със специален почетен благодарствен плакет от Националната съдийска колегия по случай прекратяване на активната си съдийска кариера.

С актив от 5 победи от 5 мача и 15:0 гейма, Марица продължава напред като безгрешен водач в класирането. Втори е Берое (Стара Загора) с 4 победи, 1 загуба и 12:3 гейма. В следващия 7-и кръг Марица гостува на Казанлък Волей. Срещата в зала "Багира" е в петък (14 декември) от 18,00 часа.