Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Добруджа се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България

Добруджа разгроми втородивизионния Академик-ТУ в Хасково с 49:20 (21:7) и се класира за четвъртфиналите в турнира за купата на България по хандбал за мъже. Двубоят се изигра днес, след като беше отложен през миналия месец заради участието на добричлии в европейския клубен турнир "Чалъндж Къп".

Добруджа ще приеме на четвъртфиналите Пирин (Гоце Делчев) на 16 декември. Първият полуфиналист в надпреварата пък стана ясен вчера, след като в изтеглен мач защитаващият трофея си Локомотив (Варна) спечели убедително гостуването на Левски (Левски) с 48:19 (27:11). Другите два четвъртфинала ще се играят след следващия уикенд. В тях НСА е домакин на втородивизионния Локомотив (Горна Оряховица), а Спартак (Варна) приема Чардафон (Габрово).

Снимка: sport-gabrovo.com