Милан с бледо представяне срещу Торино (видео)

Отбрите на Милан и Торино не излъчиха победител в срещата помежду си от 15-ия кръг в Серия "А" на "Джузепе Меаца". Двубоят не предложи много емоции и завърши при резултат 0:0. Домакините, които са преследвани от контузии, не успяха да впечатлят с представянето си, но същото до голяма степен важи и за гостите, които имаха няколко интересни положения, но и Джанлуиджи Донарума бе непробиваем на вратата си. В крайна сметка обаче равенството изглеждаше най-справедлив резултат.

Треньорът на "росонерите  Дженаро Гатузо не можеше да разчита на Алесио Романьоли, Лукас Билия, Матео Мусакио, Матия Калдара, Джакомо Бонавентура и Фабио Борини. Той избра атаката да водят Гонсало Игуаин и Патрик Кутроне, а по двата фланга действахат Хакан Чалханоолу и Сусо.

Гостите от Торино заложиха на схемата 3-5-2, като изнесени в предни позиции бяха Яго Фалке и Андреа Белоти. Томас Ринкон, Суахило Мейте и Даниеле Базели бяха тримата в средата на терена.

Торино имаше първата голова възможност в мача. Още във 2-ата минута Кофи Джиджи стреля извън наказателното поле и Джанлуиджи Донарума не бе много убедителен в намесата си, но все пак успя да укроти топката.

В 6-ата минута стражът на домакините за втори път бе поставен под напрежение след изстрел с глава на Фалке, но този път Джиджи бе блестящ под рамката и направи прекрасно спасяване.

В 24-ата минута и Кристиан Ансалди отправи точен удар, с който обаче не успя да затрудни особено Донарума.

Милан създаде първата си възможност в 33-ата минута. Игуаин напредна и опита удар, който рикошира в защитник, но топката се озова в Кутроне, който стреля от добра позиция и Салваторе Сиригу трябваше да се намесва решително. Минута след това и Сусо пробва нещо между центриране и удар от малък ъгъл, но отново вратарят бе на мястото си и улови.

В 41-ата минута Белоти отправи изненадващ диагонален удар, но Донарума отново бе готов и показа страхотен рефлекс, за да опази вратата си.

В последната минута на първата част Милан организира хубава контраатака, но тя бе опропастена от Сусо, който бе изведен на добра позиция, но изстрелът му бе отчайващо неточен.

В добавеното време се наложи и първата намеса на системата ВАР. Съдията Даниеле Орсато се допита до видеоповторенията, за да прецени дали трябва да отсъди дузпа за "росонерите" за игра с ръка на защитник в наказателното поле. Такава по-скоро имаше, но въпреки това реферът реши, че тя е неволна и не посочи бялата точка.

Торино продължи да е по-опасният от двата отбора и в началото на втората част. В 56-ата минута Белоти стреля от движение и топката профуча над вратата.

В 61-ата минута и Милан организира интересна атака. Хакан Чалханоолу получи на границата на пеналта и шутира, но покрай вратата.

В 73-ата минута Патрик Кутроне стреля с глава, но не намери целта. Две минути по-късно и Игуаин отправи неточен удар.

В 81-ата минута Сусо напредна на скорост, нахлу в наказателното поле и отправи мощен изстрел, който обаче бе встрани от вратата.

В 87-ата минута Милан пропусна най-добрата си възможност. При едно разбъркване в наказателното поле Франк Кесие с пета изведе Кутроне на стрелкова позиция, но ударът на нападателя бе неточен.

В 93-ата минута и Игуаин имаше отличен шанс след като получи чудесно центриране отляво и стреля с глава, но защитник бе заел добра позиция и изчисти пред голлинията.

Все пак мачът приключи без победител и Милан остава на 4-ото място с 26 точки. Торино пък се намира на 6-ата позиция с 22 точки.