Нов спектакъл в Серия "А"! Шест гола, два червени картона и късна драма на Сасуоло - Фиорентина (видео)

Отборите на Сасуоло и Фиорентина сътвориха пореден фантастичен мач от 15-ия кръг на Серия "А". Шест гола през второто полувреме, от които два в самия край, два червени картона и още много пропуснати положения зарадваха зрителите на "Мапей".
Въпреки че водеха с 3:1, домакините пропиляха аванса си и получиха звучен шамар в шестата минута на добавеното време. Тон на головете в мача даде Алфред Дънкан в 62-ата минута. Кума Бабакар покачи в 67-ата минута, а в 70-ата Джовани Симеоне върна един гол за Фиорентина. Стефано Сенси в 80-ата минута отново даде преднина от два гола на Сасуоло, а в 89-ата минута Марко Бенаси пак върна надеждите на "Ла Виола". В 96-ата минута Кевин Миралас оформи крайното 3:3, с което двата отбора поделиха точки помежду си. Във временното класиране Сасуоло заема 8-о място с 21 точки, а Фиорентина е на 11-а позиция с две точки по-малко.
През първото полувреме отборът на Сасуоло доминираше на терена и опита няколко добри атаки по крилата, където Доменико Берарди и Федерико Ди Франческо бяха сериозна опасност за крайните защитници на Фиорентина. Първата по-добра възможност пред една от двете врати дойде в 16-ата минута. Сасуоло организира добра контраатака, при която Доменико Берарди намери Кума Бабакар, на изстрелът на нападателя бе спасен от Албан Лафонт.

Последва бърз отговор от страна на “Ла Виола”. Младокът Влахович намери добре Марко Бенаси, но ударът на бившият футболист на Интер и Торино излезе в аут. В самия край на първото полувреме Мехди Бурабия стреля опасно, но не успя да намери очертанията на вратата. И докато първото полувреме не предложи голове на зрителите, заели местата си на “Мапей”, то втората част бе доста резултатна.

Сасуоло все пак успя да материализира своите положения пред вратата на Фиорентина а тон за това даде Джоузеф Алфред Дънкан в 62-ата минута. Ганайският полузащитник получи възможността да стреля към вратата на Лафонт малко преди границата на наказателното поле, а ударът му, в който бе вложена много сила и точност, се оплете в мрежата на Фиорентина. В 67-ата минута Дънкан асистира на Кума Бабакар за 2:0.

Халфът проби по левия фланг, навлезе в наказателното поле и извади към Бабакар, който преодоля Лафонт за втори път в мача. Само три минути по-късно Джовани Симеоне върна “Ла Виола” в мача. Аржентинецът имаше немалка доза късмет, след като удар на Едимилсон се отби в страничния стълб и топката попадна право в краката на Чолито, за да може той от близка дистанция да преодолее Андреа Консили. По-добрите действия на Сасуоло продължиха и в следващите минути и така в 80-ата минута Стефано Сенси отбеляза трети гол за тима си. Италианският полузащитник вкара прекрасен гол от около 35 метра.

В 86-ата минута отборът на Сасуоло остана с човек по-малко. Филип Джуричич получи жълт картон за нарушение срещу Лаурини. По подобие на вчерашните два картона на Дарио Срна и Лука Чепители в мача между Каляри и Рома, главният съдия показа втори жълт картон на нападателя за протестите му и така остави “неровердите” с човек по-малко.  С числено преимущество на терена Фиорентина достигна до гол на Марко Бенаси. Лаурини центрира остро в наказателното поле, а там Едимилсон с глава стреля от упор в Консили. Топката попадна в Марко Бенаси, който вкара в опразнената врата и върна надеждите на отбора си за равенство.

В 91-ата минута Никола Миленкович от “Ла Виола” бе изгонен от игра с директен червен картон заради протест срещу съдийско решение. В последната шеста минута на добавеното време Фиорентина дочака своя момент и нанесе тежък удар на Сасуоло. Херман Пецейя изведе добре Кевин Миралас, а белгиецът с диагонален удар преодоля Консили за крайното 3:3.