Обедна порция от 8 гола в Ла Лига (видео)

Отборите на Ейбар и Леванте направиха истински трилър в обедния мач от 15-ия кръг на Примера дивисион, завършил 4:4. Валенсианци на два пъти повеждаха, а в последния четвърт час домакините имаха преднина от 4:2 преди да се стигне до драматичната развръзка.
В осмата минута Коте центрира отляво, Шарлиз продължи с глава към наказателното поле, където Серхи Енрик отбеляза с глава след насочване към лявата сглобка - 0:1. Само минута по-късно домакините реагираха. Енис Барди изведе Хосе Моралес, който финтира вратаря и насочи в опразнената врата. В 25-ата гостите от “Ситат де Валенсия” отново поведоха. Жасон центрира и Робер Пиер засече с шпагат, пращайки топката към далечния ъгъл - 1:2.
В 57-ата Рубен Пеня центрира отдясно и Гонсало Ескаланте отбеляза с глава от 12 метра. Последваха още два бързи гола в полза на баските, които обърнаха развоя. В 60-ата домакините си спечелиха дузпа след опит за изчистване на защитник. Потърпевшият реализира от бялата точка. В 65-ата отново Шарлиз беше на точното място, възползвайки се от добавка - 4:2. В 75-ата Тоньо върна надеждите на “жабите” след късметлийски гол. Тоньо изрита топката от 23 метра, тя се отклони сериозно след рикошет и залъга вратаря - 4:3. В 92-ата гостите стигнаха до изравняване. Борха Майорал отбеляза на задната греда, разположен на метър от голлинията.