ЦСКА-София "излъга" последния в Първа лига (видео+галерия)

ЦСКА-София изигра неубедителен мач при гостуването си на Верея, но все пак спечели срещата от 19-ия кръг на Първа лига с минималното 1:0. Единственото попадение отбеляза Тиаго Родригес в 27-ата минута.

Изненадващо двата отбора изиграха равностойна първа част, в която старозагорци имаха своите шансове, но не успяха да ги оползотворят. Най-чистата възможност пропиля Вушорович още в началото на мача, когато не вкара очи в очи с вратаря.

През второто полувреме червените имаха осезаемо надмощие при разиграването на топката, но рядко достигаха до сериозни голови положения срещу последния в групата. Въпреки това пред Мауридес се откри такова, но не успя да реализира от пет метра.

В този двубой ЦСкА-София започна без Черниаускас, Николай Бодуров и Рубен Пинто. Последните двама отсъстваха поради наказания от една среща. На вратата застана Данте Стипица, а като партньор на Чорбаджийски в центъра на защитата стартира Стивън Перейра. Бикел пък замести Рубен Пинто.

Изненадващо Верея можеше да открие резултата още в 4-ата минута. Вушорович бе изпуснат от Перейра и излезе очи в очи със Стипица, но стреля в тялото на вратаря. В 18-ата минута червените отправиха първия си точен удар. Тиаго шутира от границата на наказателното поле в ръцете на Георгиев.

В 25-ата минута Мечев изби топката на Манолев, но реферът прецени, че има изблъскване и отсъди фаул в полза на червените пред границата на наказателното поле. Десподов шутира, но Георгиев улови.

Само 120 секунди по-късно, в 27-ата минута, ЦСКА-София откри резултата при единственото си сериозно положение за първото полувреме. Десподов изведе Тиаго очи в очи с Георгиев, стражът на Верея не се намеси по най-добрия начин, позволявайки на топката да мине между краката му без халфът на червените да играе с нея. Тиаго се възползва от грешката, заобиколи стража и вкара от метър на празната врата за 1:0.

Секунди след попадението старозагорци отново застрашиха сериозно червената врата. Здравко Илиев центрира много опасно отдясно към Рюстемов, но нападателят на домакините не успя да засече подаването.

ЦСКА-София отговори с пробив и добър шут на Десподов отдясно, който попадна право в ръцете на вратаря.

В 41-ата минута страничният съдия Илиян Капарашев спря втора опасна атака отдясно на откъсващия се зад гърба на червените бранители Здравко Илиев с несъществуваща засада.

След почивката гостите заиграха по-добре и до края на двубоя не позволиха повече опасности пред Стипица.

Три минути след почивката ЦСКА-София бе близо до втори гол. Жоржиньо се пребори с двама бранители в синьо, излезе сам срещу Георгиев, Василиев изби топката, която мина на сантиметри покрай лявата греда. Последва центриране от корнер към Чорбаджийски. Защитникът стреля опасно с глава, но в аут.

В 59-ата минута Перейра стреля над вратата от удобна позиция, но дори да бе вкарал, попадението нямаше да бъде зачетено заради отсъден фаул на Чорбаджийски при игра за висока топка, какъвто обаче нямаше. Три минути по-късно Мауридес направи фрапантен пропуск. Жеферсон го намери на 4-5 метра пред противниковата врата, но таранът, който бе оставен напълно непокрит, не уцели добре топката и Георгиев я улови.

В 81-ата минута Георгиев изби опасен удар на резервата Али Соу от 20 метра.

До края на мача футболистите на ЦСКА-София заложиха на дълги разигравания около центъра на терена, а противниците им от Верея си стояха в половината без да ги атакуват и логично двата тима не създадоха повече положения.

ВЕРЕЯ - ЦСКА-СОФИЯ 0:1

0:1
Тиаго Родригес 27

ВЕРЕЯ: 27. Георгиев, 3. Коуроупис, 4. Мачадзе, 5. Косут, 15. Василиев, 7. Мечев, 9. Маламов, 28. Александер, 21. Илиев, 11. Вушорович, 32. Рюстемов

ЦСКА-СОФИЯ: 1. Стипица, 3. Жеферсон, 4. Чорбаджийски, 8. Джеси, 9. Мауридес, 11. Манолев, 15. Малинов, 16. Бикел, 19. Десподов, 20. Тиаго, 25. Перейра

снимки: Владимир Иванов, Sportal.bg