Румънски национали донесоха успех на Лудогорец над Славия (видео)

Лудогорец победи Славия с 2:0 в днешния мач от 19-ия кръг на Първа лига. Двата гола в срещата бяха дело на румънски национали. Първото попадение реализира Козмин Моци в 37-ата минута. В 55-ата Клаудио Кешерю удвои от дузпа.
Българският шампион излезе без част от основните си състезатели. Сининьо е наказан, а Джоди Лукоки и Натанаел останаха извън групата. Вандерсон бе на пейката, но се появи в игра. Тони Здравков бе променил схемата на игра и "зелените" се появиха с двама нападатели, в лицето на Кешерю и Шверчок.
В 31-ата минута Марселиньо изведе Шверчок сам срещу вратаря. Нападателят преодоля Стергиакис, но на празна врата прати топката над напречната греда.
Пет минути по-късно Шверчок пропусна сам срещу вратаря.
В 37-ата минута Лудогорец стигна до гол. Автор на попадението бе Моци, който се разписа с глава, след центриране от корнер - 1:0! Втората част стартира с опасна ситуация в наказателното поле на шампионите. В 49-ата минута малко не достигна на Цветелин Чунчуков да засече центриране отляво и да отбележи във вратата на Ренан.
В 55-ата минута "орлите" стигнаха до второ попадение. Милен Гамаков се изхвърли при центриране отляво и Шверчок пое необезпокояван в наказателното поле. Гамаков се опита да поправи грешката си, но изрита поляка и съвсем логично съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Кешерю, който не сбърка - 2:0!
Малко по-късно гол на Шверчок не бе заченен заради засада, като в случая главният арбитър взе правилно решение.
Последваха два удара от страна на футболисти на "белите", като по-опасен бе на Славчо Шоколаров. Ренан се хвърли и изби в корнер.
В 87-ата минута Галин Иванов изпълни майсторски пряк свободен удар, но Ренан се хвърли самоотвержено и спаси.
Лудогорец отговори с атака, при която Вандерсон пробва късмета си с изстрел под голям ъгъл, но не намери целта. Секунди по-късно главният съдия даде последния съдийски сигнал.