Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Септември обърна Дунав на "Васил Левски" и се доближи на точка от "драконите" (видео+снимки)

Отборът на Септември (София) спечели важни три точки в битката на дъното в Първа професионална лига. Днес играчите на Христо Арангелов победиха с 2:1 Дунав в среща от 19-ия кръг на шампионата. Точен за "драконите" бе Борислав Балджийски в 17-ата минута. През втората част обаче Стилиян Николов изравни, а в герой за домакините се превърна резервата Крис Гади, който реализира победното попадение на "Васил Левски".
С този успех Септември събра актив от 14 точки. Столичани вече са само с точка по-малко от Дунав.

Срещата от 19-ия кръг започна по-добре за домакините, които имаха и първата възможност да открият резултата. В 4-ата минута Борис Галчев стреля от пряк свободен удар, но Станислав Антонов успя да избие топката.

В 14-ата минута Галчев проби отдясно и центрира в наказателното поле, където обаче над всички бе Антонов, който улови кълбото.
Три минути по-късно гостите от Русе стигнаха до първия гол. Борислав Балджийски получи подаване от Божидар Васев и с мощен шут от близо 25 метра намери десния ъгъл на вратата. Стражът на Септември пипна топката, но не успя да избие.

В 34-ата минута Галчев центрира в наказателното поле към Мирослав Будинов, който стреля с глава, но високо над вратата. В края на първата част домакините бяха близо до изравнителното попадение. Ишмаел Байду центрира от корнер към Будинов, който чукна леко топката. Антонов изпусна кълбото, но стражът веднага поправи грешката си.

В 45-ата минута Асен Чандъров можеше да накаже грешка на вратаря на “драконите”, но ударът му с глава не намери очертанията на вратата.

В 50-ата минута Стилиян Николов изравни резултата с глава след корнер, който бе изпълнен от Борис Галчев.

В 71-ата минута гостите претендираха за дузпа, след като Иван Коконов с глава прати топката в ръката на Бенга, но главният съдия не посочи бялата точка. Секунди по-късно Асен Чандъров изведе резервата Крис Гади, който излезе сам срещу Станислав Антонов и с техничен удар се разписа в мрежата на Дунав.

В 78-ата минута Георги Русев опита да вкара трети гол, но кълбото премина встрани от целта. Малко по-късно Мухамаду Мустафа пробва късмета си, но Янко Георгиев улови с лекота.

В 84-ата минута Божидар Васев бе изгонен, след като в рамките на 60 секунди си изкара два жълти картона. В 88-ата минута Антонов спаси тежък удар на Крис Гади при добра контраатака на Септември.

Малко преди края на срещата Балджийски центрира, а Ковачев върна топката към Мустафа, но след рикошет тя се озова в ръцете на Янко Георгиев. Това бе и последната интересна ситуация на стадион “Васил Левски”.