Херта стигна до топ 6 с един гол и малко помощ от съдиите (видео)

Отборът на Херта (Берлин) вече е в топ 6 на Бундеслигата, след като много трудно спечели домакинството си на Айнтрахт (Франкфурт) с 1:0. С тази победа столичани задминаха Хофенхайм и са на само 4 точки от втората позиция.

Преотстъпеният от Ливърпул Марко Груич заби единствения гол в 40-ата минута след центриране от корнер. Две минути преди края на двубоя обаче сръбският национал можеше да стане причина за отсъждането на дузпа в полза на съперника, след като задържа сънародника си Лука Йович в наказателното поле. Съдийската бригада прегледа спорното положение на ВАР и прецени, че това не е наказателен удар. От повторенията обаче феновете не бяха убедени, че е било взето правилното решение.

Тимът от Айнтрахт нямаше и нужния късмет. Гостите направиха много силно първо полувреме, в което Себастиен Алер уцели гредата, а Йович и Анте Ребич пропуснаха от много добри ситуации.

После падна попадението в мрежата им и след това домакините имаха предимство да действат на контраатака. При две такива положения Дейви Зелке се размина с втори гол за Херта.