Истински крах за Рома на остров Сардиния! (видео)

Отборът на Рома претърпя истински крах в днешното си гостуване в Сардиния. "Вълците" завършиха наравно 2:2 с Каляри, въпреки че водеха с 2:0 на почивката и имаха числено преимущество на терена с двама души.

Попаденията за Рома отбелязаха Браян Кристанте в 14-ата минута и Александър Коларов в 41-ата. В 84-ата минута Арутр Йоница пък върна един гол за състава на “рособлу”, с което и възроди надеждите на тима си, че може да измъкне поне точка от днешното си домакинство. В 5-ата минута на добавеното време и с двама души по-малко Марко Сау попари тима на Еузебио Ди Франческо, който отново загуби ценни точки по пътя си към местата, даващи право на участие в Шампионска лига. След днешния резултат Рома заема 6-о място във временното класиране с актив от 21 точки. Тимът изостава на четири точки от зона Шампионска лига, където Милан заема четвърото място с 25 точки, но е с мач по-малко. Каляри пък е на 13-о място.

В 14-ата минута Рома достигна до гол, а негов автор бе Браян Кристанте. “Вълците” отнеха топка пред наказателното поле на Каляри, след което извадиха топката на фланга към Алесандро Флоренци. Капитанът на Рома центрира остро в наказателното поле, а там Джъстин Клуйверт отклони към Кристанте, който с удар от пеналтерията преодоля стража Алесио Краньо.

В следващите минути футболистите на Еузебио Ди Франческо тръгнаха в атака в търсене на втори гол, но добри намеси на Краньо спряха Патрик Шик и Николо Дзаниоло на няколко пъти. В 42-ата минута Александър Коларов все пак преодоля представящия се страхотно Краньо със запазения си специалитет - удар от пряк свободен удар. Сърбинът получи възможност да стреля от фаул от около 25 метра и както често се случва, не сгреши.

През втората част отново Алесио Краньо бе последна преграда пред гола за футболистите на Рома. Стражът успя да парира опасен удар на Дзаниоло в 52-ата минута, а в 61-ата отново Дзаниоло не успя да се разпише. Малко преди това Диего Фариас застраши вратата на Робин Олсен, но шведският страж бе на мястото си. След серия смени и в двата състава Каляри достигна до гол във вратата на Рома. В 84-ата минута Артур Йоница накара съотборниците си да повярват, че могат да спечелят нещо от днешната среща.

Ветеранът Дарио Срна центрира от флагчето за изпълнение на ъглов удар, а топката достигна до Жоао Педро, който отклони към втора греда, а там Йонита довкара. Домакините не изчакаха покана и набързо притиснаха отбора на Рома. В 92-ата минута Олсен направи блестящо спасяване след удар на Диего Фараго. Минута по-късно домакините останаха с човек по малко след глупава проява на Лука Чепители. Футболистът на Каляри получи жълт за нарушение срещу Олсен, след което оспори съдийското решение и получи червен картон.

В 94-ата минута пък Дарио Срна получи директен червен картон за протест срещу съдийско решение. И когато всичко изглеждаше предрешено, останал с деветима души, Каляри изравни. В 95-ата минута Артур Йоница пусна дълго подаване към Марко Сау, който преодоля стража, останал очи в очи с него.