Берое отвя ЦСКА у дома

Волейболният отбор на Берое (Стара Загора) постигна 4-а победа в НВЛ-жени, след като победи категорично у дома ЦСКА с 3:0 (25:14, 25:15, 25:17) в мач от 6-ия кръг, игран тази вечер в зала "Иван Вазов" в Града на липите.

Така Берое е на 2-о място във временното класиране с 12 точки след 4 победи и 1 загуба, колкото има и шампионът Марица (Пловдив), но и мач по-малко. "Червените" пък са трети със същия актив, но с по-лошо геймово съотношение. Следващата среща на старозагорки е във вторник (11 декември) срещу Левски в отложен мач от 5-ия кръг. ЦСКА пък се изправя срещу "сините" в петък (14 декември) във "вечното" дерби от 7-ия кръг.

Домакините от Берое владееха положението почти през цялото време, като единствено във втория и третия гейм позволиха на "червените" да поведат за кратко.

Най-полезна за Берое бе опитната Ваня Върбанова с 14 точки (4 блока, 50% ефективност в атака и 20% позитивно посрещане), а Хелена Перич добави още 12 (1 блок, 2 аса, 53% ефективност в атака и 38% позитивно посрещане) за победата. За тима на ЦСКА Ивета Станчулова приключи с 11 точки.