Ямбол изненада Рилски спортист

Отборът на Ямбол поднесе голямата изненада в IX кръг на Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер момчетата на Иван Чолаков се наложиха при домакинството си на Рилски спортист (Самоков) с 92:88 (22:22; 26:27; 21:21; 23:18).

Айзея Уилямс и Оугъстин Окосун вкараха по 18 точки за победителите, а Стоян Петков и Дарин Иванов добавиха по 15 точки.

Йордан Бозов вкара 19 точки за самоковци, а Антъни Гуджино се отличи с „дабъл-дабъл“ – 15 точки и 15 борби.

Двата отбора си размениха по една успешна стрелба в началото на мача, след което домакините от Ямбол използваха по-добре шансовете си и дръпнаха с 16:8. В оставащите четири минути на първата четвърт гостите от Самоков поеха инициативата и стигнаха до равенството – 22:22, като през втората част ситуацията на терена не се промени особено и всичко в този мач остана да се реши след почивката – 49:48 в полза на Рилски спортист след 20 минути игра.

Третата четвърт премина изключително равностойно, като разликата от една точка в полза на Рилецо се запази – 70:69, но в заключителните десет минути възпитаниците на Иван Чолаков  бяха почти безпогрешни, като използваха всяка неточност в играта на съперника и заслужено се поздравиха с крайния успех – 92:88.