Бърнли се измъкна от опасната зона с куриозен гол (видео)

Бърнли победи с 1:0 Брайтън у дома, благодарение на което се измъкна от зоната на изпадащите. В двубоя имаше малко шансове за гол, а единственото попадение реализира Джеймс Тарковски пет минути преди почивката. Бранителят засече с корем удар на Джак Корк и по този начин прати топката във вратата на гостите.

В самия край Локадия пропусна най-добрата възможност за Брайтън, след като от няколко метра стреля с глава над вратата.

За Бърнли това бе трета победа в първенството от началото на сезона. С нея отборът вече има 12 точки и е над зоната на изпадащите. Брайтън заема 11-а позиция с 21 пункта.