Наполи смачка слабак и запази разликата с Юве (видео)

Отборът на Наполи записа очаквана победа над слабака Фрозиноне. "Адзурите" отнесоха непретенциозния си съперник с 4:0, а можеха да вкарат и още. Така играчите на Карло Анчелоти запазиха разликата с шампиона Ювентус, който води с осем точки. Добър мач записа полският стрелец Аркадиуш Милик, който мушна две от попаденията във вратата на Марко Спортиело.

Неаполитанците откриха резултата с точен удар на Пьотър Зелински, друг от полската гвардия на "Сан Паоло", в седмата минута. В края на първата част Адам Унас направи 2:0 с красив изстрел. Алжирският халф порази мрежата с далечен шут с левия крак. Това бе втори гол през сезона за бившия футболист на Бордо. След почивката дойдоха минутите на Милик. Полският нападател направи 3:0 с глава в 68-ата минута, а в 84-ата минута фиксира крайното 4:0.

В следващия кръг южняците гостуват на Каляри. Голямото препятствие пред тях до края на годината ще бъде гостуването на Интер по Коледа. Фрозиноне пък приема Сасуоло след седмица.