Новият треньор не помогна на Саутхамптън (видео)

Първият мач на Ралф Хазенхутл начело на Саутхамптън завърши със загуба. С гол на Калъм Патерсън Кардиф спечели с 1:0 в битката на два отбора, борещи се за оцеляване.

Тимът от Уелс пропусна няколко възможности през първата част, в която защитата на гостите имаше сериозни проблеми. Когато изглеждаше, че “светците” са удържали на натиска след почивката, над стадиона се изписа дъжд, а с него дойде и победният гол за домакините. Вестергаард допусна груба грешка, като остави топката на Патерсън, за когото не бе проблем да я прати в мрежата.

За Кардиф това е четвърта победа от пет домакински мача, което ги изкачи на 14-то място с актив от 14 точки. Саутхамптън е дълбоко затънал в зоната на изпадащите, като само по-добрата голова разлика ги дели от дъното, където е Фулъм.

КАРДИФ - САУТХАМПТЪН 1:0
1:0 - Патерсън (74)