Манчестър Юнайтед върна доброто настроение на "Олд Трафорд" (видео)

Манчестър Юнайтед изигра един от най-добрите си мачове от началото на сезона. “Червените дяволи” спечелиха с 4:1 срещу Фулъм, но доминираха през целия мач и пропуснаха да победят с по-голям резултат. Лондончани са последни в класирането и не оказаха сериозна съпротива, но отборът на Моуриньо игра агресивно, с желание и доста различно от повечето двубои на “Олд Трафорд“ през този сезон.

Домакините започнаха много силно и водеха с 3:0 до почивката. Ашли Йънг, Мата и Лукаку се разписаха през първото полувреме. Ман Юнайтед доминираше и през втората част, но не успя да реализира положенията си. Фулъм стигна до почетно попадение от дузпа, реализирана от Камара в 67-ата минута. Секунди след това гостите останаха с човек по-малко, след като Ангиса получи втори жълт картон. Към края Маркъс Рашфорд реализира за крайното 4:1 с удар от границата на наказателното поле.

Манчестър Юнайтед започна агресивно домакинството си на Фулъм. Коледната елха пред стадиона не отразяваше настроението в тима след слабите резултати напоследък. Под силния дъжд, изливащ се над играчите, "червените дяволи" натиснаха от самото начало. За разлика от предишните мачове обаче, този път отборът на Моуриньо стигна до ранен гол. В 13-ата минута Ашли Йънг навлезе отляво към наказателното поле и с красив удар от границата прати топката извън обсега на Рико.

Превъзходството на домакините бе тотално и атаките постоянни, а защитата на лондончани трудно се справяше. Преди да изтече половин час игра Хуан Мата удвои аванса на Ман Юнайтед. Рашфорд намери испанеца, който с прецизен удар прати топката в мрежата. Рекордьорът по титли на Англия зарадва феновете си с много убедително представяне. “Червените” имаха тотален контрол, пресираха високо, играеха с желание и вкарваха голове.

Вратарят на Фулъм Серхио Рико опази вратата си след далечен удар на Рашфорд от фаул, като успя да отрази мощния изстрел на английския национал. Стражът обаче нямаше какво да направи малко преди почивката, когато Ромелу Лукаку направи резултата 3:0. Мата бе изведен отляво, въпреки че бе в положение на засада, намери белгиеца пред опразнената врата, което накара Моуриньо да поздравява щаба си на резервната скамейка. Това бе първият гол на Лукаку на “Олд Трафорд“ чак от март.

На почивката Раниери опита да промени нещо, като направи две смени. Той извади голмайстора на тима Митрович и капитана Кейрни, като пусна Вието и Камара. Ефект от промените обаче нямаше, тъй като и през втората част Манчестър Юнайтед имаше тотален контрол. Разкликата бе, че положенията не бяха реализирани. Първо удар на Рашфорд бе отразен от вратаря, а Лукаку стреля неточно. По-късно пък Ерера пропусна великолепна възможност, след като получи топката от Мата.

Фулъм успя да стигне до почетен гол в 67-ата минута. Тогава Ерера повали Абубакар Камара в наказателното поле, въпреки че успя да стигне до топката, и нападателят бе точен от бялата точка. Малко по-късно Андре-Франк Замбо Ангиса напусна терена заради втори жълт картон. Той влезе остро в единоброство с Рашфорд и не уцели топката, но не удари и играча на Ман Юнайтед.

Лондончани се опитваха да атакуват дори с 10 човека, а играта се отвори още повече. Положенията логично бяха пред вратата на гостите. В 80-ата минута Рашфорд развинти защитата на съперника, но стреля право във вратаря. Рико успя да се справи с удар на Лукаку, но секунди по-късно пусна лек гол. Рашфорд отправи мощен удар от границата на наказателното поле и от малък ъгъл, но стреля в близкия ъгъл. Вратарят можеше да се намеси по-добре, но се получи красив гол на английския национал.

МАН ЮНАЙТЕД - ФУЛЪМ 4:1
1:0 - А. Йънг (13)
2:0 - Мата (28)
3:0 - Лукаку (42)
3:1 - Камара (67-д)
4:1 - Рашфорд (82)