Калинич пак замести Диего Коща по перфектен начин (видео)

Атлетико Мадрид не подцени съперника и надви изненадата Алавес с 3:0 в среща от 15-ия кръг на Ла Лига, с което се изравни с лидера Барселона, чийто мач е по-късно тази вечер. Никола Калинич реализира първия си гол за столичани в елита в 25-ата минута, но след това за домакините беше много тежко. Те изковаха успеха чак в края, когато точни бяха Антоан Гризман (82’) и Родри (87’). Калинич беше точен и през седмицата за Купата на Испания, като засега успява да замести Диего Коща.

През втората част гостите имаха три много добри възможности, като в 86-ата Борха Бастон пропусна на празна врата. С това поражение Алавес временно остава на четвърта позиция, след като остана само с един успех в последните пет кръга.

Неприятната новина за Диего Симеоне е новата контузия в редиците му. Този път с травма напусна Люка Ернандес. Влезлият на негово място Хосе Хименес уцели гредата в началото на втората част.

Атлетико продължава да бъде само с едно поражение, по който показател е над всички в Примера дивисион.