Oчаквайте в 19:00: Лига на нациите по мини футбол - Чехия - България

Фенербахче оглави еднолично класирането в Евролигата

Турският тим Фенербахче победи като гост Панатинайкос (Гърция) с 81:69 и излезе еднолично начело в класирането след 11-ия кръг за сезона на Евролигата по баскетбол за мъже. Фенербахче има 10 победи в 11 мача, а Реал (Мадрид) и ЦСКА Москва са с баланс 9-2.

Възпитаниците на Желко Обрадович постигнаха седми пореден успех в турнира, а домакините допуснаха трето поредно поражение. Шест минути преди края гостите водеха с 61:59, но направиха серия от 12:4 и до края нямаха проблеми. За победителите се отличи Никола с 18 точки, Жофри Ловерн добави 16 точки, а Ян Весели записа 15 точки. За Панатинайкос Ник Калатес беше най-полезен с 14 точки и 7 асистенции, с по 13 точки завършиха Мат Лойески и Никос Папас.

Защитаващият титлата си Реал Мадрид (Испания) постигна трудна победа като гост на Ефес (Турция) с 84:82. Испанците изоставаха с 15 точки в края на третата част, но завършиха мача със серия от 24:8 и стигнаха до обрат. Густаво Айон завърши с "дабъл-дабъл" за Реал - 20 точки и 11 борби. Серхио Люл вкара 12 точки, а Трей Томпкинс - 10. За домакините Адриен Морман се отличи с 19 точки и 10 борби.

Испанският Баскония победи ЦСКА Москва (Русия) със 76:3 и нанесе втора загуба за сезона на руския тим. За победителите се отличиха Венсан Поарие с 18 точки и 8 борби и Торнике Шенгелия с 15 точки и 8 борби. За ЦСКА най-резултатен беше американецът Алек Питърс с 20 точки, а Кори Хигинс добави 17.