Берое спечели във Враца с дузпа-фантом (видео)

Отборът на Берое постигна труден успех с 1:0 при гостуването на Ботев (Враца) в сблъсък от 19-ия кръг на Първа професионална лига. Попадението за гостите реализира Мартин Камбуров от несъществуваща дузпа, която бе отсъдена от главния съдия Георги Кабаков.

С този успех тимът на Александър Томаш се изкачи на четвърто място, изпреварвайки с една точка Ботев (Пловдив). Домакините от Враца остават на осмата позиция с актив от 24 пункта.

Първата интересна ситуация в сблъсъка дойде в 4-ата минута. Валери Божинов намери отлично Емил Стоев, който се озова на стрелкова позиция, но крилото на “зелените” стреля право в тялото на Душан Перниш. В 12-ата минута Даниел Генов подаде към Божинов, който спря топката, а Генов отправи техничен удар, който обаче не затрудни стража на гостите.

В 24-ата минута Вандерсон спечели дузпа. Главният съдия Георги Кабаков видя нарушение на Андреас Васев срещу крилото. На повторенията обаче ясно се забеляза, че няма контакт между двамата. Зад топката застана Мартин Камбуров, който с голяма доза късмет успя да реализира своя 12-и гол в Първа лига през сезона.

До края на първата част двата отбора не успяха да създадат чисто голово положение и първите 45 минути завършиха при резултат 0:1.

В 67-ата минута Юлиян Ненов получи хубав пас. Крилото изпревари Перниш, но Камен Хаджиев изчисти кълбото. В 76-ата минута Милен Желев центрира в наказателното поле към Борислав Цонев, който стреля с глава, но кълбото премина далеч от целта.

В 86-ата минута Валери Божинов шутира, но Перниш спаси. В последните секунди на срещата Петър Атанасов центрира опасно в наказателното поле, но Иван Бандаловски за пореден път се справи. Това бе и последната ситуация на “Христо Ботев”.

В следващия кръг врачани гостуват в Пловдив на Локомотив, а Берое приема Левски.

БОТЕВ (ВРАЦА) - БЕРОЕ 0:1