Раковски изненада Славия

Волейболният отбор на Раковски (Димитровград) записа 3-а победа в НВЛ-жени. Воденият от Габриела Айшинова тим изненада Славия, след като се наложи категорично като гост с 3:0 (25:19, 29:27, 25:20) в среща от 6-ия на първенството.

Така Раковски заема 4-о място във временното класиране с 9 точки след 3 победи и 3 загуби. "Белите" пък са 6-и с 6 точки след 2 победи и 4 загуби. Следващите срещи на тимовете са утре (8 декември, като Славия излиза срещу новака Перун (Варна), а Раковски се изправя срещу Берое на 15 декември (събота).

За тима на Славия играха всички опитни волейболистки - Страшимира Филипова, Диана Ненова, Мария Филипова, Ирена Мишонова и Ася Динова. Момичетата от Димитровград, обаче, започнаха силно срещата и без проблем поведоха след 25:19. Във втория гейм беше разковничето, като в него Славия поведе с 16:11, но след слабости в посрещане допусна изравняване при 18:18. След това "белите" нямаха острота в атака, а Раковски показа отлична игра в защита и след дълга борба резултатът бе обърнат до 29:27. В третия гейм домакините от Славия отново имаха водеща роля, но играта се разви идентично. Играта вървеше точка за точка до 12:12, след това Раковски направи серия от 9 точки. Славия стопи част от разликата, но момичетата на Габи Айшинова не дадоха особени шансове на съперничките си и спечелиха чисто с 3:0 след 25:20.