Ювентус отстреля Интер и направи поредна важна стъпка към Скудетото (видео)

Ювентус направи поредната важна стъпка към нова титла в Серия "А". "Старата госпожа" взе скалпа на още един голям претендент за Скудетото, след като победи с 1:0 Интер в Дерби д`Италия и записа 14-ия си успех в първенството от началото на сезона. Двата тима направиха хубав и оспорван мач на "Алианц Стейдиъм" в Торино, но домакините измъкнаха победата с гол на Марио Манджукич в 66-ата минута. "Нерадзурите" има за какво да съжаляват, тъй като също имаха своите шансове, а Роберто Галярдини уцели и гредата, но гол във вратата на Войчех Шчесни така и не падна и гостите трябваше да преглътнат загубата от вечния враг.

Масимилиано Алегри заложи на Марио Манджукич, Кристиано Роналдо и Пауло Дибала в атака, а тримата средата бяха Блес Матюиди, Родриго Бентанкур и Миралем Пянич. Леонардо Бонучи и Джорджо Киелини действаха в центъра на защитата, а по бековетезапочнаха Матия Де Шилио и Жоао Кансело.

Наставникът на Интер Лучано Спалети пък противопостави Самир Ханданович на вратата и Шиме Върсалко, Милан Скриняр, Жоао Миранда и Квадво Асамоа в отбрана. Мархат Иван Перишич, Матео Политано и Мауро Икарди.
Интер бе по-активен в началото, но първата голова опасност бе създадена от Ювентус. В 8-ата минута Роналдо центрира отляво и Пауло Дибала стреля с глава, но над вратата.

В 10-ата минута аржентинецът имаше нова възможност. При едно разбъркване в наказателното поле той стигна до топката и стреля силно от труден ъгъл, като този път Ханданович бе последна преграда пред гола.

Първият точен удар за Интер отправи Върсалко в 14-ата минута, но топката попадна право в ръцете на Войчех Шчесни, който уверено улови.

В 29-ата минута обаче гостите създадоха най-опасното положение до момента. Икарди овладя в пеналта и върна към Роберто Галярдини, който изскочи очи в очи със Шчесни, но стреля в гредата. Минута по-късно и Перишич пропусна добра възможност, щутирайки отблизо покрай вратата.

Юве обаче бързо се окопити и в 34-ата минута Манджукич стреля с глава и Ханданович спаси. Две минути по-късно Джорджо Киелини имаше още по-добра възможност, като също отправи удар с глава след корнер и словенският страж направи страхотно спасяване. След това и Роналдо опита задна ножица, която обаче не затрудни вратаря.

В 58-ата минута Роналдо отправи истинско торпедо от около 25 метра, но топката премина над вратата.

В 66-ата минута домакиинте намериха пътя към откриване на резултата. Жоао Кансело напредна по левия фланг и центрира в наказателното поле, където Манджукич отблизо с глава простреля вратата за 1:0.

В 73-ата минута Интер получи фаул на добра позиция пред пеналта, но ударът на Иван Перишич рикошира в стената и мина над напречната греда.

До края домакините действаха много организирано в отбрана и не дадоха никакви възможности на съперника данаправи финален щурм. Така срещата приключи с успех на Ювентус, който се откъсна на върха с 43 точки и 11 пред преследвача Наполи, който е с мач по-малко. Интер запазва третото си място с 29 точки и вече е на 14 зад днешния си съперник.