Будинов: Задната ножица срещу Левски ме съживи, такава радост отдавна не бях изпитвал

Нападателят на Септември Мирослав Будинов бе гост в предаването на Sportal TVОт дузпа в тъч”. Футболистът реализира страхотен гол със задна ножица в последната минута в мача с Левски преди няколко дни и така донесе точката на неговия тим. Будинов призна, че попадението е върнало удоволствието му от играта, което е бил позагубил в последно време.

“Драмата беше пълна до последния момент. Радвам се, че успяхме да се представим на ниво срещу Левски, но смятам, че и те не успяха да ни затруднят по начина, по който би следвало. Явно има някакъв проблем в отбора или мини криза. Липсва им нужната класа на този отбор и трудно ще се преборят за титлата. В отбори като Левски и ЦСКА винаги има голямо напрежение. Със сигурност след издънката на “сините” с Ботев (Враца) е имало такова при тях”, каза Будинов.

“При попадението всичко се случи много бързо. Галчев изрита топката от центъра. Футболист на Левски я взе и видях, че идва падаща към мен. Такъв удар беше единственият вариант в този момент и се радвам, че се получи перфектно. Не мисля, че Божидар Митрев е виновен по някакъв начин точно за тази ситуация. Беше голяма радост. Ние се израдвахме все едно се спасихме. Отдавна не бяха изпитвал такава радост от футбола. Бях малко загубил ищаха си от известно време. Това като че ли ме съживи и надъха. Писаха ми няколко фена на Левски. Бях позитивно изненадан. Четох, че и доста фенове на Левски са на мнение, че отборът не е заслужавал да спечели”, разказа още Миро.

Будинов се върна и назад в кариерата си, когато бе част от тима на Любимец и тимът започна много силно кампанията си в тогавашната “А” група. Миро обаче смята, че постепенно умишлено отборът е бил разбит.

“В Любимец направихме голям фурор. Бяхме страхотен отбор. Бихме Лудогорец в пърия кръг. Победихме и Ботев на Мъри Стоилов на “Колежа”. Няма да забравя, че след това заглавията бяха:  “Любимец разби мита за непобедимия Ботев”, а те ни спукаха в тоя мач, направо ни пребиха. Аз такъв мач не съм играл, но ги победихме 2:1. И пети-шести кръг играхме дерби първи срещу втори - ние срещу Литекс. Загубихме много нелепо в 94-а минута. Постепенно за съжаление разбиха отбора. Аз мисля, че напълно умишлено беше това. Защото тогава бяхме ние и Пирин (Гоце Делчев) и нямаше отбори, които да бяха кандидати за изпадане и мисля, че малко натиснаха отгоре да сме ние”, обясни Будинов.