Бостън спечели едно от класическите дербита в НБА, Портланд отнесе Финикс

Бостън се наложи над Ню Йорк със 128:100 точки в едно от класическите дербита на Изток в НБА. След него домакините са на 3-о място в Атлантическата дивизия с 14 победи и 10 загуби, а нюйоркчани са последни само с 8 победи от 26 мача.

Кайри Ървинг вкара 22 точки, преди да напусне терена в последните минути заради удар в дясното рамо. Ал Харфорд добави 19 точки и 12 борби, а Джейлън Браун се завърна след контузия в гърба и постигна личен рекорд за сезона с 21 отбелязани точки.

За Никс 22 точки отбеляза Тим Хардуей-джуниър, а тимът инкасира четвърто поражение в последните пет мача. Инис Картър прибави към личната си стастистика 14 точки и 11 борби, а Ноа Вонли завърши с 12 точки и 10 борби.

Портланд отнесе Финикс със 108:86 с 25 точки на Деймиън Лилард, който добави 8 асистенции преди да седне на пейката в четвъртата част. Портланд е на 3-о място в Северозападната дивизия с 14 победи и 11 поражения, като тимът се връща на пътя на победите след шест поражения в последните 8 мача.

Резервата Джейк Лиймън вкара 24 точки за победителите, а Финикс претърпя първа загуба от три мача насам, но си остава на дъното на Западната конференция. За тях 15 точки вкара Трой Даниълс, като 9 бяха в първата четнвърт.