Голдън Стейт взе своето от Кливланд, Къри с 9 тройки

Шампионите от Голдън Стейт постигнаха победа със 129:105 в първото повторение на миналогодишния финал в НБА. Уориърс започнаха прилично и поведоха с шест точки след началната четвърт, но на почивката се оказаха в ролята на изоставащи, отново с шест точки разлика - 58:64.

През второто полувреме обаче нещата си дойдоха на мястото и баскетболистите на Стив Кър направиха две части с по повече от 30 точки, а същевременно удържаха Кавс до само 41, за да спечелят седемнадесетата си победа.

Стеф Къри вкара 42 точки, даде 7 асистенции и овладя 9 борби. Гардът на гостите вкара 9/14 от тройката и 11/12 от наказателната линия, както и 2/6 за 2 точки. 25 точки, 10 борби и 9 асистенции оставиха Кевин Дюрант в подножието на “трипъл-дабъл”, а Клей Томпсън завърши с 16 точки.

Новобранецът Колин Секстън вкара 21 точки за Кливланд, а Тристан Томпсън завърши с 14 точки и 19 борби.