Валядолид записа нова победа над Майорка

Отборът на Валядолид за втори път надви Майорка с 2:1 и с общ резултат 4:2 продължава напред към 1/8-финалите за Купата на краля. “Хосе Сорийя” видя три попадения след почивката, като първо балеарският тим успя да отбележи.
В 47-ата минута Абдон откри резултата отблизо. Стотина секунди по-късно Оскар Плано изравни след корнер, оставен непокрит в малкото наказателно поле. В 88-ата срещата беше решена с попадение за 2:1 в полза на домакините. Верде отне надеждите на гостите и подпечата билета на “бяло-виолетовите”.
Валядолид - Майорка 2:1
1:0 Абдон (47)
1:1 Оскар Плано (49)
2:1 Верде (88)