Евертън не успя да пречупи Нюкасъл (видео)

Играчите на Евертън трябва обвиняват само себе си за това, че не стигнаха до трите точки в домакинството си срещу Нюкасъл. Срещата завърши 1:1, след като Рондон откри за гостите, а Ричарлисон изравни, като и двете попадения паднаха преди почивката.

Футболистите на Марко Силва отправиха 19 удара към вратата на съперника, но “свраките” първи отбелязаха гол, след като Саломон Рондон завърши отлична контраатака. Нюкасъл бе настроен да се защитава и планът работеше до 38-ата минута. Евертън реагира добре след допуснатия гол и след постоянен натиск стигна до изравнително попадение, дело на Ричарлисон.

Домакините продължиха да доминират и след почивката, но в края Кристиан Атсу имаше две възможности да донесе трите точки за тима на Рафаел Бенитес. Нюкасъл остана 14-ти в класирането с актив от 13 точки и продължава да се държи извън зоната на изпадащите. Евертън е шести с равен брой точки със седмия Манчестър Юнайтед, но изостава на осем точки от четвъртия Челси.

ЕВЕРТЪН - НЮКАСЪЛ 1:1