Тотнъм се изкачи на трето място пред погледа на новия мениджър на Саутхамптън (видео)

Тотнъм победи с 3:1 Саутхамптън на "Уембли", благодарение на което се изкачи на трето място във временното класиране на Висшата лига, възползвайки се от резултатите в мачовете на Челси и Арсенал. Хари Кейн (9'), Лукас Моура (51') и Хюн-Мин Сон (55') решиха всичко в полза на лондончани, а Чарли Остин вкара почетното попадение за гостите, които записаха шеста загуба в последните си 11 мача в първенството. Двубоят бе изгледан на живо от новия мениджър на "светците" Ралф Хазенхютъл, който замени на поста уволнения в началото на седмицата Марк Хюз.

Киърън Трипиър и Тоби Алдервейрелд се завърнаха в стартовия състав на "шпорите", в който Маурисио Почетино бе направил общо пет промени. Дани Роуз, Хари Уинкс и Лукас Моура също започнаха.

Временният мениджър на "светците" Келвин Дейвис бе извършил четири корекции в сравнение с двубоя с Манчестър Юнайтед (2:2). Стивън Дейвис, Джеймс Уорд-Праус, Мат Таргет и Маноло Габиадини стартираха като титуляри.

Още в четвъртата минута шут на Сон срещна гредата, а пет по-късно Хари Кейн даде преднина на домакините. "Шпорите" изпълниха късо корнер, Ериксен видя  нападателя и прати топката ниско до близката греда, където Кейн засече от малкото наказателно поле - 1:0.

След попадението Тотнъм прие за известно време играта в своята половина и започна да действа на контраатака.

В 24-тата минута Моура прати топката във вратата на гостите за втори път след страхотно воле, но попадението правилно бе отменено заради  засада. Две минути след това Хьойберг отправи топовен шут от 30-ина метра, но Лорис се разтегна максимално и отклони топката в гредата.

Маккарти спаси два по-опасни удара на Сон до почивката.

В началото на второто полувреме Тотнъм набързо реши всичко в своя полза. Домакините изпълниха корнер, след който топката стигна до Моура, чийто първи удар бе блокиран от Армстронг, но бразилецът бе безупречен при добавката.

В 55-ата минута Таргет не успя да изчисти, което даде шанс на Кийн да пробие отдясно. Нападателят след това центрира добре към Сон, който засече от три метра.

Веднага след това късметът обърна гръб на Саутхамптън за втори път, след като удар на Редмънд срещна гредата. Гостите тръгнаха доста по-смело в атака и пропуснаха няколко чудесни възможности, но в добавеното време стигнаха заслужено до гол, реализиран от Чарли Остин, който малко преди това удари за трети път гредата на вратата, пазена от Лорис.

Тотнъм има 33 точки - две повече от Челси и Арсенал, но на шест зад Ливърпул, който е втори. Саутхамптън остава в зоната на изпадащите с девет пункта.