Реал Сосиедад отново би Селта, но този път за Купата на Краля

Отборът на Реал Сосиедад записа домакинска победа с 2:0 над Селта в среща реванш от 1/16-финалната фаза на Купата на Краля. Преди десетина дни баските отново надвиха галисийците на своя стадион, но с 2:1 в мач от първенството.

Тимът от Сан Себастиан си осигури победата още през първата част с голове на Микел Оярсабал в 10-ата минута и Аднан Янузай в 27-ата. До края на двубоя гостите бяха по-настоятелният отбор, но не вкараха попадения и претърпяха поражение. Първата среща завърши 1:1 и така с общ резултат 3:1 Реал Сосиедад продължава към 1/8-финалите на турнира, където предстои да научи името на своя следващ съперник.

Реал Сосиедад - Селта 2:0

1:0 Оярсабал (10)

2:0 Янузай (27)